18. května 2013 16:38, aktualizováno  16:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Veteránka Hilgertová si vyjela místo v reprezentačním týmu

Česká kajakářka Štěpána Hilgertová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká kajakářka Štěpána Hilgertová | foto: ČTK

PRAHA Pětačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová si díky vítězství ve třetím nominačním závodu vodních slalomářů na kanálu v Praze-Troji zajistila místo v české reprezentaci i pro letošní sezonu. Totéž se podařilo už před posledním nedělním závodem také deblkanoistům Jonáši Kašparovi s Markem Šindlerem.

Hilgertová má po třech závodech na Trnávce a v Troji na kontě dvě vítězství a jednu čtvrtou pozici a už nemůže celkově skončit hůř než třetí. Přesně takový počet lodí si zajistí místo v českém týmu pro úvodní tři závody Světového poháru a mistrovství Evropy v Krakově. Dodatečná nominace na MS a zbývající závody Světového poháru bude na konci srpna.

Dvojnásobná olympijská vítězka a čtvrtá žena z loňských her v Londýně Hilgertová patří do reprezentace nepřetržitě už od roku 1989. I letos se rozhodla, že bude pokračovat v kariéře. "Obrovsky se mi ulevilo," uvedla na po zajištění nominace. "V posledních čtyřech pěti letech je to už pokaždé stejně těžké, jsou to nejhorší dva týdny v roce," řekla Hilgertová.

Kašpar se Šindlerem měli po úvodních dvou závodech na Trnávce na kontě dvě vítězství a jejich postup do týmu byl pouze formalitou, kterou stvrdili druhým místem.  V jejich kategorii se stejně jako mezi kajakáři jede pouze o dvě místa. Automatickou nominaci díky stříbrné olympijské medaili má totiž kajakář Vavřinec Hradilek, který dnes v Troji vyhrál, a také mistři Evropy z loňské sezony Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, dnes v cíli třetí deblkanoe.

Třetí nominační závod do české reprezentace ve vodním slalomu v Praze-Troji

Muži
K1:
1. Hradilek 83,75 (0 tr. sekund), 2. Prskavec 84,90 (0), 3. Buchtel (všichni USK Praha) 86,12 (0).

C1: 1. Gebas 92,75 (0), 2. Jáně 93,31 (0), 3. Ježek (všichni USK Praha) 93,97 (2).

C2: 1. Karlovský, Jáně 100,95 (0), 2. Kašpar, Šindler 101,87 (0), 3. Volf, Štěpánek (všichni Dukla Brandýs nad Labem) 104,58 (6).

Ženy
K1:
1. Hilgertová 102,74 (2), 2. Galušková (obě Dukla) 104,74 (4), 3. Kudějová (USK Praha) 105,24 (4).

C1: 1. Hošková (USK Praha) 123,53 (2).

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ODMĚŇOVÁNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč