Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kanaďané se zapsali do historie, poprvé si zahrají ve finále Davisova poháru. Ve finále vyzvou domácí Španěly

Denis Shapovalov (vlevo) a Vasek Pospisil se radují z historického postupu do finále Davis Cupu. foto: Reuters

MADRID - Vasek Pospisil a Denis Shapovalov zajistili Kanadě první finále Davisova poháru v historii.
  17:30aktualizováno  24. listopadu 0:50

Djokovič první ročník nového Davis Cupu nevyhraje, Nadal dovedl Španělsko do semifinále

Po radikální změně formátu vyhráli během šesti dnů v Madridu i čtvrtý souboj, dnes nad Ruskem 2:1, poté co v rozhodující čtyřhře zdolali Karena Chačanova a Andreje Rubljova v tie-breaku třetí sady.

O trofej se v neděli utkají buď s domácím Španělskem, které až díky pozdně večerní čtyřhře porazilo britské tenisty.

Devětadvacetiletý tenista s českými kořeny Pospisil úvodní dvouhru prohrál s Rubljovem dvakrát 4:6. Světová patnáctka Shapovalov ale pak přehrál Chačanova, který je ve světovém žebříčku jen o dvě příčky níže, ve třech setech.

3. Karen Chačanov - Další ruský tenista mezi elitními talenty. Karen Chačanov...
Denis Shapovalov (vlevo) a Vasek Pospisil se radují z historického postupu do...

Klíčový debl trval v madridské hale Caja Mágica více než dvě hodiny a rozhodující sadu bez jediného brejku vyhráli Kanaďané 7:5 ve zkrácené hře.

V Davis Cupu se přitom při dosavadním tradičním modelu dostali nejdále do semifinále v roce 2013. Pospisil byl i tehdy na kurtu.