Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kanadská sprinterská dvojice umlčela Oslo včetně Northuga

Sport

  19:41
OSLO - Překvapení. Jen tak lze komentovat středeční sprint dvojic klasickou technikou, který vyhrála kanadská dvojice Devon Kershaw a Alex Harvey. Závodníci s javorovým listem na prsou porazili domácí Olu Vigena Hattestada a Pettera Northuga.

Provokativní gesto Alexe Harveye v cíli sprintu dvojic. foto: Reuters

Velké drama se odehrálo až na samotné cílové rovince, do níž s mírným náskokem vbíhal domácí Hattestad. Ovšem Kanaďan Harvey drtivě zaútočil a cílovou pásku protnul o pouhé dvě destiny vteřiny dříve než jeho norský soupeř.

První kanadské zlato z mužské běžecké soutěže na MS oslavil Harvey kontroverzních gestech, kterým se snažil umlčet domácí fanoušky, kteří smutnili ze stříbrné medaile. V cíli ho navíc doplnil kolega Kershaw ve hře na kytaru/lyže.

Devon Kershaw a Alex Harvey (vpravo) slaví senzační zlato.

Dlouho diskutované bude nasazení Pettera Northuga do první fáze závodu, kvůli čemuž nespurtoval v samotném závěru. Finální sprint jeho Hattestad totiž nezvládl, když slibný náskok nedokázal uhájit.

Nor Northug tak musel spolknout další hořkou pilulku, když se na světovém šampionátu už musel spokojit se dvěmi stříbrnými medailemi.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat