Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stav Kvitové se lepší. Pála náhradnici nehledá

Sport

  17:34
PRAHA - Zdravotní stav Petry Kvitové je před finále Fed Cupu se Srbskem hlavním tématem debat okolo českého týmu. Osmá tenistka světa není od minulého týdne fit, ale kapitán Petr Pála věří v její uzdravení a o náhradě nepřemýšlí. Lékaři v čele s Vlastimilem Voráčkem dělají, co se dá, a ve čtvrtek hráčka podstoupí zátěžový test.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

Dvaadvacetiletá Kvitová odletěla ve středu nemocná z Turnaje mistryň, ležela se zánětem nosohltanu v posteli, brala i antibiotika a odpočívala. V pondělí odehrála set v pražské exhibici proti Marii Šarapovové, ale šetřila se a Rusce vůbec nestačila.

Podle Kvitové nebyla její účast v exhibici riskantní. "Ne, já jsem to měla dovolené. Jsem ráda, že jsem si mohla takhle pinknout. Navíc být s týmem mi dodává energii a jsem ráda, že tu jsem," řekla Kvitová. V úterý ale netrénovala a znovu na kurt by se měla postavit k lehkému tréninku ve středu. "Není to ideální, ale je teprve začátek týdne. Musím začít pozvolna a uvidíme, jak to půjde," řekla.

Kapitán Pála zůstává tři dny před pátečním losem v klidu. "Nepřemýšlím, že by neměla hrát. Uvidíme, jak na tom bude, ale vypadá líp a líp. Jak ji známe, nechá na kurtu vždycky úplně všechno, a uvidíme, jestli to bude stačit," řekl Pála.

PSALI JSME

Kvitovou převzal do péče se svým týmem doktor Voráček. Léčbu se snaží nastavit i vzhledem k předešlému postupu a faktu, že hráčka měla také žaludeční problémy. "Děláme rozdílné stimulační procesy, ale nechci o všem mluvit," řekl lékař s tím, že samozřejmě existuje varianta, že by Kvitová nemohla hrát. "Ale to existuje u každé." Kvitová by měla hlavně odpočívat, především spát. "Už jsem byla u tolika doktorů, že už to stačí. Jde o tom získat trochu energie ze spánku," řekla.

Ve čtvrtek by měla Kvitová nejspíše podstoupit zátěžový test, podle kterého se uvidí, jak na tom je. A hráčka, lékař, trenér a kapitán nakonec rozhodnou, co bude dál. "Já můžu doporučit, on musí rozhodnout," řekl Voráček směrem k Pálovi. "Ona musí popsat pocity, pak si sedneme s doktory a budeme to řešit," řekl Pála.

Možná nastoupí jen jednou

Kapitán může kalkulovat s několika variantami. Ideální by bylo, kdyby mohla Kvitová hrát oba dny. Ale taky může nastoupit jen k jedné dvouhře a do té druhé třeba Lucie Hradecká nebo Andrea Hlaváčková. "Musíme být připraveni na všechno, ale rozhodující bude stav Petry. Možností je tolik, ale nechal bych to, je zbytečné o tom zatím diskutovat. Do víkendu máme ještě dostatek času," řekl Pála.

Loni před finále Fed Cupu a cestou do Moskvy byla Kvitová po titulu na Turnaji mistryň unavená a taky lehce nachlazená. "Když jsem letos přijela z Istanbulu, jen jsem ležela. V Moskvě jsem se aspoň trochu koukala po okolí," porovnávala. "Teď už je to vlastně hodně podobné. Mám ucpané dutiny a hodně smrkám," dodala.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...