27. dubna 2019 15:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

OBRAZEM: Karlovarské dostihy přivítaly šlechtice, jezdilo se i na dřevěných koních

Do soutěže o nejkrásnější klobouk se mohly zapojit i dámy z řad veřejnosti,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do soutěže o nejkrásnější klobouk se mohly zapojit i dámy z řad veřejnosti,... | foto: ČTK

Karlovy Vary Dostihové závodiště v Karlových Varech hostilo v sobotu desítky evropských šlechticů. Hosté se zde sešli u příležitosti dostihové Jarní ceny, kromě koňských dostihů byl na programu i dostih na dřevěných koních nebo soutěž o nejkrásnější klobouk. Do té se mohly zapojit i dámy z řad veřejnosti, řekla za pořadatele Alena Wendlerová.

„Jarní cenu pořádá pan Oron Michael Kalkert pro potomky evropské šlechty, pro různé významné osobnosti z celé Evropy. Je zde dneska hostem i barmský princ, který žije v exilu. Tradice této akce je 23 let.“ řekla Wendlerová. Hostem dostihového dne byla mimo jiné i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer-Ferklová (ANO). Připomněla, že celá událost bude pokračovat slavnostním večerem v Grandhotelu Pupp.

I barmský princ se mohl pokochat modely, které na sobě měly přítomné dámy.
Součástí závodu na dřevěných koních byla spousta humoru a smíchu.

Dostihový den návštěvníkům mírně znepříjemnil fakt, že dnes nebylo možné na dostizích sázet. Společnost, která dostihové sázky po celém Česku provozuje, nezískala navzdory včasné žádosti licenci od ministerstva financí. Podle Kalkerta tímto atraktivita dostihů klesá a do budoucna by mohl hrozit i jejich zánik, pokud by situace přetrvala.

Sportovní část dostihového dne nabídla šest rovinových dostihů na 1600 až 2400 metrů, mimo jiné i Cenu města Karlovy Vary.

ČTK