Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kde se bude hrát finále DC? V Praze překáží dance party

Davis Cup

  16:47aktualizováno  17:35
PRAHA - Čeští tenisté se po víkendovém vítězství nad Argentinou těší na listopadové finále Davis Cupu. "Doufejme, že se s vámi všemi v listopadu uvidíme v pražské 02 areně," přál si Radek Štěpánek v rozhovoru na facebookových stránkách českého týmu. Vybrat domácí dějiště pro vyvrcholení prestižní soutěže bude ale hodně složité. Moderní vysočanská hala je totiž ve finálovém termínu zadaná a většina ostatních nesplňuje předpisy Mezinárodní tenisové federace ITF.

Čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych slaví postup do finále Davis Cupu foto: ČTK

Bitva o "salátovou mísu" je na programu od pátku 16. do neděle 18. listopadu. Jenže právě během tohoto víkendu se v největší české areně uskuteční taneční koncert Transmission. Pořadatel daviscupových zápasů Česká sportovní se však stánku s kapacitou 17 tisíc diváků, kde se na konci října uskuteční exhibice Petry Kvitové s Ruskou Marií Šarapovovou a hned na začátku dalšího měsíce i závěrečný duel Fed Cupu proti Srbkám, dopředu nevzdává.

K TÉMATU

Vyjednávání si vzal na starost sám majitel společnosti Miroslav Černošek. "Hned jak v neděli přiletěl z Argentiny do Česka, začal se tím zabývat. Víme, že termín je obsazený. Už začala intenzivní jednání, která mohou trvat hodiny nebo dny. Nic se proto nedá vyloučit," řekl LN mluvčí České sportovní Karel Tejkal. "Česká sportovní nás už oslovila s požadavkem na konání finále Davis cupu v O2 areně, o podmínkách jednáme," dodal Richard Benýšek, předsedy představenstva Bestsportu - provozovatele O2 areny. 

Ve hře je podle Kejvala daleko víc stadionů - v Karlových Varech, Liberci, Vítkovicích nebo Pardubicích. "Čekáme na specifikaci požadavků od Mezinárodní tenisové federace ITF. V tuto chvíli jsou ale ve hře všechny největší hokejové arény v České republice," tvrdí Tejkal.

Jenže ve stanovách ITF je psáno, že se finále musí uskutečnit v areně s minimální kapacitou 12 tisíc diváků, která leží v jednom z největších měst, má dobrou dopravní dostupnost a leží v blízkosti mezinárodního letiště. To by výběr mezi potenciálními dějišti dost zúžilo. "Ale ono to je hlavně o diskuzi s ITF. Můžeme si vyjednat výjimky. Od doby, kdy jsme začali pořádat daviscupové zápasy, už jsme výjimek zažili celou řadu. Často se stává, že města a haly nesplňují to, co je psáno na papírech," vysvětluje Tejkal.

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...