9. listopadu 2007 11:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kdo je na Spartě pánem?

Fotbalového fanouška odvádí policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalového fanouška odvádí policie. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Tvrdé jádro sparťanských fanoušků bude bojkotovat domácí zápasy svého milovaného klubu. Nelíbí se mu, že v rámci zpřísněných bezpečnostních opatření vyhlásilo klubové vedení zákaz vstupu na stadion v případě nevhodného chování.

„Naším cílem rozhodně není škodit klubu, ale jsme k tomuto činu tlačeni, a jestliže nedojde ke změně situace, budou z naší strany následovat další kroky,“ píší ultras na svém webu.

Především z nespecifikovaných „dalších kroků“ může mít letenské vedení pořádně těžkou hlavu. Incident, při němž fanoušci v noci pronikli na stadion a nechali na trávníku transparent s mafiánským vzkazem „Poslední varování“, je stále v živé paměti.

Hooligans vedou v ulicích jakousi guerillovou válku. Mají detailní know how. Jsou dobře organizovaní. Vědí přesně, jak škodit. Takové války vyhrávají bezpečnostní složky jen těžko. Sparťanské vedení si duplo, teď si dupli rowdies. A teď se také ukáže, kdože je na Spartě opravdu pánem.

Najdete na Lidovky.cz