Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Když se hora kostí a svalů dojme. Vítězný Krpálek se slzám neubránil

Sport

  10:02
Rio de Janeiro/Praha - Je to silný příběh. Jsou to silné emoce. Judista Lukáš Krpálek si čtvrteční životní triumf užíval se vším, co k tomu patří. Po finálovém závodě si dopřál jak zasloužený steak, tak pivo a na jeho tváři zářil spokojený úsměv. Stokilovému borci se však kromě smíchu nevyhnuly ani slzy...

Lukáš Krpálek byl po vítězném souboji dojatý. foto: Reuters

Brazilské rytmy v podání bubeníků, skandování a špalír fanoušků i sportovců vítaly olympijského vítěze Lukáše Krpálka v Českém domě v Riu de Janeiro. Na tři stovky lidí se tísnily v místnosti, aby mohly vzdát hold nejúspěšnějšímu judistovi české historie.

Krpálek si životní triumf užíval plnými doušky. Tancoval s vlajkou ještě před vstupem do arény, křepčil společně s bronzovým medailistou ve vodním slalomu kajakářem Jiřím Prskavcem a dalšími judisty. „Lůůůůůkáš Krpááálek,“ znělo luxusní čtvrtí Barra de Tijuca do rytmů samby.

VIDEO: Samba, steak a pláč. Podívejte se, jak Krpálek oslavoval zlato

Špalír lidí vytvořil uličku, v níž se Krpálek dostal na pódium, kde ho po chvíli doplnil klíčový muž jeho kariéry, trenér Petr Lacina. Krpálek zopakoval, že triumf věnoval i svému příteli Alexandru Jurečkovi, který loni tragicky zahynul, ve videu mu z domova gratulovala žena s měsíčním synem Antonínem. To se v očích dvoumetrového siláka objevily slzy.

„Já se hrozně těším domů, na rodinu, protože manželka mi každý den večer poslala všechny fotky za den. Jak byli na bazéně, co všechno dělali, takže se mi hrozně stýskalo,“ uvedl Krpálek. Nyní si chce naordinovat více volna. „Furt jsem někde cestoval a nemohl jsem se rodině věnovat. Chtěl bych jim to teď vynahradit,“ prohlásil pětadvacetiletý mistr světa a Evropy.

V dalších letech chce z váhy do 100 kg přestoupit do vyšší kategorie a začal na tom okamžitě pracovat. Na stůl mu v Českém domě přistál skoro dvoukilový talíř plný steaků filet mignon. „No to je luxusní,“ komentoval zálibně gurmánský zážitek, který zalil plzeňskou dvanáctkou. „Jen jez, potřebuješ přibrat,“ dobíralo si ho okolí.

Krpálek přijímal gratulace, dostal i památeční cenu z dílny biatlonistky Gabriely Koukalové a se všemi si podruhé zazpíval českou hymnu. „Fakt si pořád ještě ani neuvědomuju, že jsem to dokázal. Doufám, že se za deset minut neprobudím a nezjistím, že to byl fakt dobrej sen. To bych nebyl rád,“ smál se.

Lukáš Krpálek předvádí chvat ve finálovém souboji s nasazenou jedničkou Elmarem...
Lukáš Krpálek porazil nasazenou jedničku Alemara Gasmova z Ázerbajdžánu ve...

Na večírek přijel z olympijské vesnice takzvaným párty busem. Do Českého domu normálně jezdí dvacet minut, tentokrát ale zlatá cesta trvala hodinu a půl. „Zpívali jsme Káju Gotta, Hanu Zagorovou, zpívali všichni, bylo to hrozně fajn,“ pochvaloval si.

Jeho úspěchem žila celá olympijská výprava. „Měli obrovskou radost, ani jsem to nečekal. Já také fandím ostatním sportovcům a jsem rád, že všichni přišli podpořit mě,“ uvedl Krpálek. Kolegům se omlouval, že s ním dneska nic moc nebude. „Jsem strašně unavený, ale něco do mě nalili a já se zase tolik nebránil,“ rozesmál se.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!