Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Když zrušili Dakar, tekly slzy

Salto s pěti vruty made in Serie Dakar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Salto s pěti vruty made in Serie Dakar. | foto: ČTK

PRAHA Byl to zvláštní výlet. Herci Davidu Suchařípovi se loni naskytla obrovská příležitost – jet v novinářském voze Loprais Tatra Teamu slavnou dakarskou rallye. Velký milovník motorismu a blízký kamarád rodiny Lopraisů se na životní zkušenost opravdu těšil. Bohužel nadarmo.

. „Tři dny jsme cestovali autem do Lisabonu. Pak přišla řada na kontroly vozů a ředitel závodu náhle oznámil, že se nikam nejede vinou teroristické hrozby. Prý nejsou schopni zajistit bezpečnost všech zúčastněných,“ prozradil třiačtyřicetiletý především divadelní herec, který slavil úspěchy jako primář Kroupa v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

„Pocity byly smíšené. Když člověk viděl všechno to zmařené úsilí, které týmy vynaložily k přípravě. Bylo mi to líto. Nejhorší však byla všudypřítomná bezmoc,“ naznačil Suchařípa smutnou atmosféru kolem zrušeného závodu. „V aule, kde zrušení oznámili, byly tisíce lidí. Mezi těmi chlapy z ocele, kteří jsou zvyklí na nejhorší podmínky, se našlo místo i pro slzy,“ vybavil si. Pak už ho čekala jen třídenní cesta domů.

Nový ročník Dakaru se před hrozbami ukryl do Jižní Ameriky, kde také dnes startuje. Tentokrát do novinářského vozu usedne ze známých osobností frontman kapely Chinaski Michal Malátný. Suchařípa zůstal doma. „Mohl jsem jet i letos. Jenže měsíc nečinnosti je v mojí profesi hodně velký luxus. Minulý rok jsem si to ještě mohl dovolit. Možná se alespoň poletím podívat na závěr. Ale i to je zatím jen domněnka,“ zmínil se Suchařípa, který bude celý průběh Dakaru sledovat v televizi.

Možnost absolvovat rallye je pro něj uskutečnitelná i do budoucna. „Dokud bude jezdit tým Lopraisů, tak mám dveře otevřené. Je to jen otázka volného času. Když ale budu hodně chtít, tak to realizuju,“ řekl odhodlaně jeden z tanečníků v poslední řadě soutěže StarDance.

„Více mě sice lákala Afrika, protože je taková nedostupná. Naplno se tam projevila schopnost řidičů reagovat v opravdu extrémních podmínkách. V Jižní Americe to bude zase jiná rallye. Není tam tolik písku, jen samé kamení a skály,“ porovnal jednotlivá dějiště.

Suchařípa je odmalinka vášnivým fotbalistou, ale čas si najde i na další sportovní aktivity. „Hraju hokej, golf, tenis a občas vyrazím na kolo. Teď jsem se synem na lyžích v Alpách. Užíváme si to. Je tu nádherné počasí, pořád svítí sluníčko a do toho mrzne,“ vzkázal herec.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.