Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když zrušili Dakar, tekly slzy

Sport

  12:03
PRAHA - Byl to zvláštní výlet. Herci Davidu Suchařípovi se loni naskytla obrovská příležitost – jet v novinářském voze Loprais Tatra Teamu slavnou dakarskou rallye. Velký milovník motorismu a blízký kamarád rodiny Lopraisů se na životní zkušenost opravdu těšil. Bohužel nadarmo.

Salto s pěti vruty made in Serie Dakar. foto: ČTK

. „Tři dny jsme cestovali autem do Lisabonu. Pak přišla řada na kontroly vozů a ředitel závodu náhle oznámil, že se nikam nejede vinou teroristické hrozby. Prý nejsou schopni zajistit bezpečnost všech zúčastněných,“ prozradil třiačtyřicetiletý především divadelní herec, který slavil úspěchy jako primář Kroupa v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

„Pocity byly smíšené. Když člověk viděl všechno to zmařené úsilí, které týmy vynaložily k přípravě. Bylo mi to líto. Nejhorší však byla všudypřítomná bezmoc,“ naznačil Suchařípa smutnou atmosféru kolem zrušeného závodu. „V aule, kde zrušení oznámili, byly tisíce lidí. Mezi těmi chlapy z ocele, kteří jsou zvyklí na nejhorší podmínky, se našlo místo i pro slzy,“ vybavil si. Pak už ho čekala jen třídenní cesta domů.

Nový ročník Dakaru se před hrozbami ukryl do Jižní Ameriky, kde také dnes startuje. Tentokrát do novinářského vozu usedne ze známých osobností frontman kapely Chinaski Michal Malátný. Suchařípa zůstal doma. „Mohl jsem jet i letos. Jenže měsíc nečinnosti je v mojí profesi hodně velký luxus. Minulý rok jsem si to ještě mohl dovolit. Možná se alespoň poletím podívat na závěr. Ale i to je zatím jen domněnka,“ zmínil se Suchařípa, který bude celý průběh Dakaru sledovat v televizi.

Možnost absolvovat rallye je pro něj uskutečnitelná i do budoucna. „Dokud bude jezdit tým Lopraisů, tak mám dveře otevřené. Je to jen otázka volného času. Když ale budu hodně chtít, tak to realizuju,“ řekl odhodlaně jeden z tanečníků v poslední řadě soutěže StarDance.

„Více mě sice lákala Afrika, protože je taková nedostupná. Naplno se tam projevila schopnost řidičů reagovat v opravdu extrémních podmínkách. V Jižní Americe to bude zase jiná rallye. Není tam tolik písku, jen samé kamení a skály,“ porovnal jednotlivá dějiště.

Suchařípa je odmalinka vášnivým fotbalistou, ale čas si najde i na další sportovní aktivity. „Hraju hokej, golf, tenis a občas vyrazím na kolo. Teď jsem se synem na lyžích v Alpách. Užíváme si to. Je tu nádherné počasí, pořád svítí sluníčko a do toho mrzne,“ vzkázal herec.

Autor:

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...