Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Keane skončil v Manchesteru

Sport

  16:29
MANCHESTER - Klub Manchester United opouští po dvanácti letech jeho dlouholetý kapitán Roy Keane (34). Mluvčí anglického týmu řekl, že irský fotbalista končí s okamžitou platností.

Roy Keane foto: FRANCK FIFEAFP

Keane dnes absolvoval ještě poslední trénink se spoluhráči. Za klub hrál naposledy v polovině září, pak vynechal deset zápasů kvůli zlomené nártní kůstce.

"Byla to čest hrát dvanáct let za Manchester United. Měl jsem to štěstí nastupovat s těmi nejlepšími hráči a před nejlepšími fanoušky na světě. Dnešek je pro mě smutný den, ale nastal čas odejít," uvedl Keane.

Irský záložník odchází po vzájemné dohodě. "Naše úmluva umožňuje Royovi podepsat kontrakt v jiném klubu dříve, než mu vyprší smlouva v United v létě příštího roku," uvedlo vedení na internetové stránce klubu.

Keane začátkem měsíce ostře kritizoval své spoluhráče za výkon při ligové porážce 1:4 v Middlesbrough. Jeho rozhovor pro klubový televizní kanál dokonce kouč Alex Ferguson zakázal odvysílat, ostrá vyjádření kontroverzního hráče přesto pronikla do novin.

Dnes však měl legendární skotský kouč pro Keana jen slova chvály. "Byl to nejlepší záložník své generace na světě, nesmazatelně se zapsal do historie našeho klubu. Roy hrál důležitou roli při našich úspěších v posledních dvanácti letech a všichni mu přejeme hodně štěstí v další kariéře," prohlásil Ferguson.

Britská média spekulují, kam by Keane mohl zamířit. Jednou z možností je Celtik Glasgow, zatím neobsazené zůstává také místo trenéra irské reprezentace, kterou Keane opustil po neúspěchu v kvalifikaci na mistrovství světa v Německu.

Čtyřiatřicetiletý záložník přestoupil na Old Trafford z Nottinghamu Forest za tehdy rekordní částku v anglickém fotbale 3,75 milionu liber. S Manchesterem se mu podařilo získat řadu trofejí a také vyhrát Ligu mistrů.

Vedení United chce na uvolněné místo v záloze získat německého reprezentanta Michaela Ballacka, který zřejmě odejde z Bayernu Mnichov, kde se nedohodl na prodloužení smlouvy.

Autor: