Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena -2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kellnerův Home Credit a Čína? Na logo se na MS v basketu bude dívat přes miliardu lidí

Home Credit bude v Číně nosit na dresu i Vojtěch Hruban. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Home Credit bude v Číně nosit na dresu i Vojtěch Hruban. | foto: ČTK

PRAHA Tuzemská firma Home Credit, která se zabývá půjčkami a leasingy, se stala krátce po postupu mužské basketbalové reprezentace loni v září jedním z hlavních sponzorů České basketbalové federace (ČBF).

Pohnutky Home Credit, který je dceřinou společností PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, jsou zřejmé. 

Šampionát se totiž letos od 31. srpna do 15. září uskuteční v Číně, s níž právě PPF nejčileji obchoduje.

Už nyní se navíc předpokládá, že na úvodní zápas českého týmu proti obhájci titulu a hlavnímu favoritovi turnaje z USA se bude v televizi dívat přes miliarda diváků, ztoho 80 procent by měli být obyvatelé Číny. 

Nelze se tedy divit, že logo Home Credit se objeví na nejdůležitějším místě dresů Tomáše Satoranského a spol. Tedy vpředu pod číslem každého hráče.

Home Credit, který na renomovaném místě na dresech vystřídal společnost ČEPS, se objevil na českých dresech už při květnovém fotografování pro reklamní účely před šampionátem.

Basketbalista roku Tomáš Satoranský.
Přípravný turnaj basketbalistů: ČR - Tunisko, 9. srpna 2019 v Praze. Zleva...

V akci jej Češi poprvé představili minulý týden v přípravných zápasech proti Tunisku, Polsku a Jordánsku.„Ano, můžu potvrdit, že na mistrovství světa v Číně se logo Home Creditu objeví na našich dresech ve stejné podobě jako vnedávných přípravných zápasech,“ řekl LN předseda ČBF Miroslav Jansta.

Podle marketingového manažera federace Martina Drábka však není spojení s Home Credit jednorázovou záležitostí jen kvůli šampionátu v Číně. 

„Podle smlouvy jsme sice vázáni mlčenlivostí, mohu však prozradit, že jde o dlouhodobější spojení a závazek Home Creditu směrem k české basketbalové reprezentaci. Rozhodně to tedy není tak, že spolupráce bude fungovat jen na světovém šampionátu v Číně, tedy že jde pouze ojednorázové plnění. Společnost se stala jedním z hlavních sponzorů federace,“ tvrdí Drábek.

Češi se v základní skupině utkají vedle USA (1. 9.) ještě s Japonskem (3. 9.) a Tureckem (5. 9.). Dál postoupí dva nejlepší týmy.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...