23. srpna 2014 20:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Proti proudu. Kiki a Maki ledovou sprchu odmítly, raději zaplatí

Kiki a Maki se rozhodly raději projekt Ice Bucket Challenge podpořit finančně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kiki a Maki se rozhodly raději projekt Ice Bucket Challenge podpořit finančně. | foto: repro: Facebook

Celosvětová kampaň nazvaná Ice Bucket Challenge se dál šíří sociálními sítěmi. Ne každý však ledovou výzvu přijme. Tak jako nejlepší české beachvolejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková.

„Děkujeme klukům florbalistům z Chodova za nominaci,“ začíná video, které zveřejnily v sobotu na svém Facebooku. Na očekávanou show však nedošlo.

„Načetly jsme si důležité informace a zjistily jsme, že když se polijeme vodou, tak nikomu nepomůžeme. Proto jsme se rozhodly projekt podpořit finančně,“ zdůvodňují otočení prázdných skleniček.

CO JE ICE BUCKET CHALLENGE?

Populární Kiki a Maki tak narážely na původní smysl akce, kterým je podpora boje proti Amyotrofické laterální skleróze (ALS).

V samém zárodku byla myšlenka taková, že když se do 24 hodin odmítnete na vyzvání polít kýblem vody s kusy ledu, přispějete na konto stem dolarů. Dokud se hlavní proud akce šířil mezi sportovci a celebritami, platilo v praxi spíše to, že platili všichni. S rostoucí expanzí se však původní smysl vytrácí a mnoho lidí dnes ani netuší, že za celým „pobavením“ je charitativní rozměr.

A za zhlédnutí rozhodně stojí i netradiční pojetí výzvy v podání florbalistek pražského týmu Sokol Královské Vinohrady...

mjkMartin Křížek

Najdete na Lidovky.cz