Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kim Clijstersová: Návrat Heninové k tenisu je brilantní

Sport

  14:16
BRUSEL - Vítězka letošního US Open Kim Clijstersová je ráda, že se její krajanka Justine Heninová vrátila k tenisu. Belgičanka, která se sama letos na kurtech objevila po více než dvouleté pauze, označila návrat bývalé světové jedničky za brilantní.

Kim Clijstersová s dcerkou Jadou a pohárem. foto: ČTK

"Myslím, že návrat Justine je pro ženský tenis skvělou zprávou a ještě lepší pro Belgii," citovala agentura Reuters šestadvacetiletou Clijstersovou. "Justine v minulosti tvrdě dřela a dostala se až na vrchol. Pro tenis je prostě brilantní, že je zpátky," dodala.

Heninovou, která s tenisem skončila před 16 měsíci, k návratu inspirovala právě Clijstersová. Ta se po více než dvouleté pauze, během které porodila dceru, vrátila na kurty a hned na svém třetím turnaji, jímž byl poslední grandslam sezony US Open, získala titul.

Motivací Heninové pro návrat je také vítězství ve Wimbledonu, který jí jako jediný grandslam chybí ve sbírce. Sedmadvacetiletá Belgičanka by se měla na kurtech poprvé objevit na začátku příští sezony v Austrálii.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...