Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kim Clijstersová vyhrála US Open. Zvonarevovou porazila ve dvou setech

Sport

  10:19
NEW YORK - Tenistka Kim Clijstersová obhájila titul na grandslamovém US Open. Belgická hráčka v sobotním finále porazila Rusku Veru Zvonarevovou hladce ve dvou setech 6:2 a 6:1.

Kim Clijstersová, její dcera Jada Ellie a trofej pro vítězku US Open. foto: Kevin LamarqueReuters

"Když přijdu na tenhle kurt, tak se tady cítím jako doma," smála se Clijstersová při slavnostním vyhlášení na stadionu Arthura Ashe. "Bylo ctí hrát v den vzpomínky na oběti 11. září a doufám, že jsem New Yorku nabídla trochu rozptýlení," řekla tenistka. Za výhru získala Clijstersová 1,7 milionu dolarů a k tomu navíc půl milionu jako bonus za druhé místo v letní americké sérii.

Kim Clijstersová s trofejí pro vítězku US Open.

Finále mělo jednoznačný průběh. Druhá nasazená Clijstersová sice letos se Zvonarevovou dvakrát prohrála, mimo jiné i ve Wimbledonu, ale tentokrát dominovala od začátku do konce. Belgičanka dobře podávala, honila Rusku z rohu do rohu a výměny kontrolovala.

Zklamaná Věra Zvonarevová prohrála ve finále US Open s Kim Clijstersovou.

Nejtěžší pro Clijstersovou asi bylo, aby po mečbolu využitém za 56 minut hry vyšplhala do hlediště za manželem Brianem Lynchem a dcerou Jadou.

Tak jednoznačné finále žen se na US Open hrálo před 34 lety, kdy Chris Evertová "zničila" Evonne Goolagingovou 6:3, 6:0.

Kim Clijstersová s manželem Brianem Lynchem.

Frustrovaná Zvonarevová dokonce po jednom zkaženém úderu rozbila raketu o kurt a dostala varování. "Kim hrála báječně a vyhrála zaslouženě. Přestože jsem teď hodně zklamaná, tak New York pořád miluji," řekla Zvonarevová, která letos prohrála drué grandslamové finále. Ve Wimbledonu nestačila na Serenu Williamsovou z USA.

Sedmadvacetiletá Clijstersová vyhrála ve Flushing Meadows v New Yorku již potřetí v kariéře a prodloužila svoji neporazitelnost na 21 zápasů. Poprvé v New Yorku vyhrála v roce 2005. O rok později nehrála kvůli zranění a další dvě sezony vynechala kvůli svatbě a narození dcery Jady. Loni triumfovala krátce po návratu na kurty.

Kim Clijstersová, její dcera Jada Ellie a trofej pro vítězku US Open.

Titul na US Open naposledy obhájila Američanka Venus Williamsová, kterou Clijstersová vyřadila v semifinále, v letech 2000 a 2001.

Autor:

Mohlo by vás zajímat