Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kladno se po 36 letech vrací do první ligy

19:07
Kunovice - Fotbalisté Kladna si dnes definitivně zajistili postup do první ligy. V odloženém utkání 17. kola zvítězili v Kunovicích 1:0 vlastním gólem domácích a i kdyby tři zbývající zápasy prohráli, už nemohou skončit hůře než druzí. Do nejvyšší soutěže se vrátí po 36 letech.

ilustrační foto foto: Reprofoto

V oboustranně ofenzivním zápase si Kladenští vypracovali více šancí než domácí. Ve 25. minutě nevyužil Veleba hrubou chybu kunovického gólmana Vaška, když z 25 metrů netrefil úplně prázdnou branku. Těsně předtím se však mohly Kunovice ujmout vedení, ale Kasálkův tvrdý pokus skvěle vyrazil kladenský gólman Vašek.

Do druhého poločasu vstoupili Středočeši velmi ofenzivně. Střely Marka a Galbavého vykopl z prázdné branky za překonaným brankářem Kovářem stoper Zemánek. O výsledku se rozhodlo v 56. minutě, kdy po pravé straně pronikl Kalina a jeho prudký centr si nešťastně srazil do vlastní sítě Živný. V závěrečných minutách si svěřenci Miroslava Koubka vítězství pohlídali.