16. února 2013 17:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Klaus dorazil na biatlon. Diváci ho hlasitě vypískali

Prezident Václav Klaus dorazil do Nového Města na Moravě na biatlon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus dorazil do Nového Města na Moravě na biatlon | foto: ČTK

NOVÉ MĚSTO Návštěvu bitalonového šampionátu v Novém Městě na Moravě si asi představoval jinak. Václava Klause, jehož prezidentské funkční období se pomalu chýlí ke konci, čeští diváci hlasitě vypískali.

Nejdřív zkraje závodu, když těsně po startu zdejší hlasatel oznámil, že štafetě osobně přihlíží, podruhé pískotu čelil, když květinami dekoroval šest nejúspěšnějších týmů.

Však také popularita Klause po lednové amnestii klesla na minimum. Podle výzkumu CVVM mu věří jen 26 procent  občanů, což je nejméně v historii. Přesto si při pískotu, který nemohl neslyšet, zachoval kamennou tvář.

ČTĚTE TAKÉ

Byl to první závod, který v Novém Městě viděl osobně. Minulý týden byl totiž na jiném světovém šampionátu, v tom ve sjezdovém lyžování ve Schladmingu. "Tam mi zdejší šéfové smutně říkali, že se víc lidí dívá na ten biatlon než na sjezd mužů, což je pro mě jako lyžaře-sjezdaře naprosto šokující informace. Jsem ale rád, že diváci objevili něco nového," řekl Klaus při setkání s novináři.

Přiznal pak, že biatlon nikdy nevyzkoušel, přesto hned dodal: "Ale k tomu stát na lyžích mám vztah od malého dítka, což už je málem sedm desetiletí."

V Novém Městě se pak před mužskou štafetou potkal i se ženskými reprezentantkami a uvedl: "Moc jim to slušelo a já mám radost, že se tomuto sportu u nás daří. Vnímám, že neměl takovou silnou minulost, ale teď se objevuje v celém světě."

Robert Sára, vlh

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!