Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličko chce napravit omyl, Fury se mu vysmívá: ‚Porazilo tě tlusté prase‘

Tyson Fury musí ještě do zápasu s Kličkem shodit 19 kilogramů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyson Fury musí ještě do zápasu s Kličkem shodit 19 kilogramů. | foto: MAFRA

MANCHESTER/PRAHA První setkání tváří v tvář před odvetou naplánovanou na 9. července do Manchesteru mají za sebou elitní těžké váhy Tyson Fury a Vladimir Kličko. A oba obři se rozhodně nešetřili. I když tradičně výřečnější byl ostrovní bijec a současná světová jednička.

Přišel po schodech z ochozů v doprovodu krásných dívek, které měly na sukni písmena jeho jména Tyson. Poté vedle zatančil vedle svého ukrajinského rivala, aby mohl spustit svůj tradiční vodopád slov: „Je to (Kličko) fyzická a psychická troska. Už před prvním zápasem si nadělal do kalhot.“

Kličko, sesazený to král těžké váhy, kontroval s klidnou tváří. Ale na své poměry netradičně ostře. „Nelíbí se mi, co vychází z jeho úst. Ten, kdo posílá ženy do kuchyně a homosexuály srovnává s pedofily, a všem těm, co s ním sympatizují, mohu říct jen jedno: ‚Fuck off!‘,“ řekl Ukrajinec, který ve Furym našem přemožitele po více jak jedenácti letech.

Otevírací tisková konference k odvetě mezi Tysonem Furym a Vladimirem Kličkem.
Otevírací tisková konference k odvetě mezi Tysonem Furym a Vladimirem Kličkem.

„Pozor lidé, pozor, Wladimir Kličko našel kuráž a zaklel. Takhle se chován budoucí člen síně slávy? Spíše vůdce psího útulku,“ neměl problém s válkou slov sedmadvacetiletý šampion WBA (Super), WBO, IBO a Ring Magazine.

Všechny tyto pásy dá na začátku července všanc před svými domácími fanoušky. „Pozici vyzývatele si užívám, je to něco, co jsem dlouho nezažil. V prvním duelu jsem chyboval. Hodně chyboval, všechno jsem si ale vyhodnotil. Měl jsem v sobě od toho zápasu hodně různých pocitů, nyní jsem ale plně koncentrovaný na odvetu,“ těší se na odvetu dnes už čtyřicetiletý Ukrajinec.

„Má hodně nepříjemný styl, ale já jsem v prvním zápase nebyl duševně v ringu, vyhrál se štěstím a omylem. V odvetě ho knockoutuji. A to před jeho domácími fanoušky. Jsem rád, že ho budu moct potupit zde, ne na Ukrajině, v Americe, nebo opět v Německu. Je to pro mě motivace navíc,“ přidal.

Pak už nechal mluvit o třináct let mladšího protivníka. A ten se ujal mikrofonu ochotně. Tak jako vždycky.

„Jsem tlustý jako prase a nemám chuť boxovat, nebaví mě to. Ale přesto to bude stačit na to, abych tě zase porazil. Ty dřeš v posilovně, snažím se ve čtyřiceti letech vypadat jako kulturista a porazil tě takový špekoun,“ spustil vodopád slov a na důkaz svých slov si svlékl černé tričko.

„Před devíti dny jsem vážil 137 kilogramů. Od začátku tréninkového kempu jsem shodil už šest kilogramlů, do zápasu dám dolů dalších 19 kilogramů. Mám na to jedenáct týdnů. Už nyní jsem ale tak dobrý, že jsem zvládl dvanáct kol na pytli a jsem v pohodě,“ pokračoval.

Otevírací tisková konference k odvetě mezi Tysonem Furym a Vladimirem Kličkem.

Tančící Tyson Fury.

„Raději bych se doma cpal čokoládou a hrál si se svými dětmi. Na druhou stranu, jsem příliš dobrý na to, abych přestal. Jsem hrající opice, díky které mají všichni tady své peníze. Neznám snadnější způsob, jak vydělat peníze,“ dodal se širokým úsměvem.

Bude se smát také 9. července okolo půlnoci? Nebo se vrátí na trůn ukrajinský kulturista? Na tyto otázky dostanou fanoušci odpověď až v samotném zápase. Už nyní je ale jisté, že následující dny a týdny budou hodně zajímavé. Už jen proto, že oba se sejdou do úvodního gongu za pultem s mikrofony ještě dvakrát.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....