25. září 2015 14:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boxerský souboj mezi Kličkem a Furym se odkládá. Ukrajinec si poranil lýtko

Vladimir Kličko a Tyson Fury. Tento obrázek však klame, Brit je o osm... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Kličko a Tyson Fury. Tento obrázek však klame, Brit je o osm... | foto: Reuters

BERLÍN Očekávaný boxerský souboj ukrajinského šampiona Vladimira Klička s britským vyzyvatelem Tysonem Furym se 24. října neuskuteční. Mistr světa těžké váhy kategorií WBA, WBO a IBF si podle informací listu Bild natrhl úpon lýtkového svalu.

„Hrozně mě to mrzí. Kvůli fanouškům, ale i kvůli soupeři Tysonu Furymu,“ řekl Kličko. Podle manažera Bernda Bönteho tým po vyšetřeních v příštím týdnu oznámí, na kdy bude souboj přeložen. „V každém případě ale zůstaneme v Düsseldorfu. Už prodané vstupenky zůstávají v platnosti,“ uvedl Bönte.

Devětatřicetiletý Kličko se údajně zranil na čtvrtečním tréninku, den po společné tiskové konferenci, na níž se Fury předvedl v kostýmu Batmana.

Z rakouského přípravného kempu v Goingu pak okamžitě odcestoval do Mnichova k doktorovi Müllerovi-Wohlfahrtovi.

Tyson Fury v převleku za Batmana skáče na svého úhlavního nepřítele Jokera....
Batman přemohl Jokera přímo během tiskové konference.

Mistrovský duel už Kličko ze zdravotních důvodů odkládal vloni. Souboj s Bulharem Kubratem Pulevem se uskutečnil s dvouměsíčním zpožděním, tehdy se Ukrajinec omluvil kvůli natrženému svalu v bicepsu.

Kličko, jenž už jedenáct let neprohrál, je před vzájemným soubojem s Furym jasným favoritem.

Jeho bilance v 67 profesionálních duelech čítá 64 vítězství, sedmadvacetiletý Brit zatím absolvoval bez porážky 24 zápasů.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.