3. července 2011 14:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličko naplnil svá slova. Vychoval Hayeho

Vladimir Kličko si podává ruku s Davidem Hayem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Kličko si podává ruku s Davidem Hayem | foto: Reuters

HAMBURK/PRAHA Když si po vzájemném zápase podali ruku, skončila jedna velká nenávist... Nenávist mezi čerstvým absolutním šampionem v boxu Vladimirem Kličkem a padlým mistrem světa Davidem Hayem.

Že to ale trvalo. Ukrajinský obr a vítěz sobotního zápolení těžkých vah nabízel svému soupeři stisk dlaní už mnohokrát před vypuknutím duelu, ovšem třicetiletý Brit jej vytrvale odmítal se slovy, že ho celého rozmačká až v ringu.

Video ze zápasu Vladimir Kličko - David Haye

"Bude velice zábavné sledovat, jak toho velkého robota zničím," předesílal Haye, který už přes dva roky provokoval jak Vladimira Klička, tak i jeho bratra Vitalije. Mimo jiné i nošením trička s utrženými hlavami slavných sourozenců.

O pět let starší Kličko, držitel titulů IBF, WBO a po zdolání Hayeho i WBA, před utkáním zůstával v klidu: "Víš, Davide, mám doktorské vzdělání. Slibuji ti terapii, po zápase se z tebe stane lepší člověk. Naučím tě slušnému chování!"

ČTĚTE KOMPLETNÍ REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

A svá slova, zdá se, naplnil. Někdejší absolutní mistr světa křížové váhové kategorie, boxer, jenž se v minulosti živil jako model, byl po závěrečném dvanáctém kole jako vyměněný. Vůbec poprvé hovořil o Kličkovi s respektem.

"Zaslouží si uznání," řekl na rivalovu adresu poražený Brit, kterého do Hamburku přijel podpořit i legendární krajan Lennox Lewis. "Předvedl skvělý výkon, bojoval opravdu chytře," dodal ke Kličkovi. Tomu zase přímo na stadionu držel palce George Foreman, hvězdný bijec let minulých.

"Byl jsem sice zraněný, ale na to se teď vymlouvat nemůžu," připomněl Haye. "Udělal jsem všechno, co bylo v mých silách, a na Vladimira to zkrátka nestačilo," dodal a podal si ruku s oběma ukrajinskými bratry, kteří již vlastní všechny čtyři nejprestižnějšími tituly profesionální těžké váhy.

"Jeho chování před zápasem bylo ostudné pro náš sport," zdůraznil na úvod tiskové konference Kličko, světová jednička v boxu. Pak už jen s úsměvem na rtech naslouchal slovům Davida Hayeho. Důsledek dvanáctikolové intenzivní terapie byl na Britovi znát...  

Advantage Consulting, s.r.o.
DATA ANALYST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč