4. listopadu 2008 15:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličkové si brousí zuby na Valujeva

Bratři Vitalij (vlevo) a Vladimir Kličko se svými tituly mistrů světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bratři Vitalij (vlevo) a Vladimir Kličko se svými tituly mistrů světa. | foto: AFP

PRAHA Bratři Vitalij a Vladimir Kličkové, kteří drží v profesionálním boxu čtyři z pěti titulů v těžké váze, chtějí o zbývající mistrovský pás organizace WBA připravit Nikolaje Valujeva. Tvrdí přitom, že je jim jedno, který z nich se proti obrovitému Rusovi postaví do ringu.

Vladimira Klička, který vládne organizacím IBF, WBO a IBO, ovšem nejprve čeká obhajoba titulu proti Američanovi Hasimu Rahmanovi, s nímž se utká 13. prosince v Mannheimu. Jeho starší bratr Vitalij se minulý měsíc vrátil do ringu vítězstvím nad Nigerijcem Samuelem Peterem, které mu vyneslo mistrovský pás WBC.

Právě Vitalij se na výročním večeru WBC v Číně nechal slyšet, že velkým cílem obou ukrajinských boxerů je nyní výhra nad Valujevem, aby měli v držení všechny prestižní mistrovské pásy. "Je mohutný a nebezpečný, nebude to jednoduché," prohlásil uznale o Rusovi, který měří 213 centimetrů.

Kličkové se prý zatím nedohodli, který z nich by měl Valujeva vyzvat, chtějí však, aby souboj vidělo co nejvíce diváků. Uvažují proto o stadionech například v Kyjevě, Moskvě nebo Londýně, kde by duel mohlo sledovat minimálně 30.000 příznivců. Vzájemný zápas o "sjednocený" profesionální titul oba bratři nadále zcela vylučují.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…