Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klikař roku. Nerozumí dostihům, přesto za 2 libry vydělal 40 milionů korun

Sport

  11:37
LONDÝN - Rekordní výhru 1,445 milionu liber (41 milionů korun) získal v úterý na dostizích v Exeteru v anglickém hrabství Devon jednašedesátiletý Steve Whiteley, který vsadil pouhé dvě libry (56 korun). Podařilo se mu trefit vítěze všech šesti dostihů. Whiteley přiznává, že není odborníkem na dostihy a sázky a jeho výhra je dílem štěstí.

Steve Whiteley. foto: www.thesun.co.uk

Jel na dostihy s partou kamarádů, když se dozvěděli, že v úterý je vstup zadarmo. "Nejprve jsem chtěl na vítěze tipovat po dvou koních z každého závodu, ale to by bývalo stálo 32 liber. To jsem si nemohl dovolit, a tak jsem vybral po jednom koni," vysvětloval šťastný Whiteley. "Prvního koně jsem tipnul, protože to byl favorit, druhého, protože měl místního žokeje, třetího koně jsem vybral jen tak. Čtvrtý se jmenoval Mr.

Bennett a já znám chlápka, co jmenuje Bennet. Pátého vítěze Lundy Sky jsem tipnul, protože Lundy je nedaleko odsud. A proč jsem vybral v šestém závodě Lupitu? Nevím, přišlo mi to jako šťastné jméno," řekl. "Také jsem u posledního koně vybíral podle jména jezdkyně - Lodgeová mi prostě utkvělo v hlavě." Jessica Lodgeová přitom v úterý v Exeteru vyhrála s Lupitou první závod v kariéře.

Podle Whiteleye největší vzrušení nastalo po čtvrtém závodě, kdy všichni na dostizích věděli, že v celé zemi čtyři vítěze uhádlo jen sedm lidí. "Stál jsem při posledním závodě u cíle, ale nemohl jsem se dívat. Třásl jsem se jako osika," řekl. "Nejsem odborník na dostihy, jdu jednou, dvakrát do roka. Jsem topenář - tedy byl jsem!" prohlásil po posledním závodě Whiteley.

Autor:
Témata: dostih, Exeter, Lund