Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Knockout v 1. kole, mažoretky a kuželky zválcovaly Vémolu. Výzkum NSA na sítích baví i pobuřuje

Koláž fanoušků ke Karlosovi Vémolovi. foto: twitter

Doporučujeme
Praha - Češi nejraději sledují hokej, ale také atletiku a motorsport. A fotbal? Ten ani náhodou nepatří mezi nejsledovanější. „Průzkum byl proveden neprofesionálně,“ hájí se Ligová fotbalová asociace. A nediví se jediná. Pofidérní studie se stala rázem hitem internetu: „S kým byste jeli raději na chatu? S týmem mažoretek nebo MMA?“
  7:12

Na první dobrou to působí totálně absurdně. Výzkum NSA (Národní sportovní agentura), který má běžnému člověku říct, jaké sporty sleduje, ale také aktivně provozuje česká společnost nejčastěji a nejraději, zařadí světový fenomén fotbal na osmou pozici, přičemž před něj postaví například motosport, který má nepopsatelně menší základnu fanoušků i samotných sportovců.

Průzkum národní sportovní agentury.

Za zmínku zcela jistě stojí také postavení MMA, smíšeného bojového umění, kterému se v posledních měsících dostává obrovského zájmu.

Právě sport, kterému se věnuje například Karlos „Terminátor“ Vémola, obsadil v pracovně nazvaném žebříčku „kolik Čechů kdy jako diváci koukali na:“ až 78. místo. Kdežto třeba taková sportovní kynologie, pro neznalé sportovní disciplína, při níž se pes a jeho vodič snaží například vystopovat určitý předmět, obsadila ve výše zmiňované tabulce 66. příčku. Před MMA se umístili ale i další, pro oko běžného diváka, bizarní sporty. A to například: bowling a kuželky, psí spřežení, potápění nebo střelba z kuše.

„Mažoretky a twirling vás docela sesvačily,“ popíchl jeden z uživatelů Twitteru známého promotéra organizace Oktagon, která stojí za vzestupem MMA v České republice, Ondřeje Novotného.

A proti podivnému výzkumu se ohradila třeba také fotbalová Sparta. „Fotbal je podle sportovní agentury 17. nejatraktivnějším sportem v ČR z pohledu provozování. Vážně? Do našich školiček se přihlásilo se přihlásilo 1000 dětí, na Strahově máme 300 kluků a 150 dívek. Seniorům klub nabízel zápasy fotbalu v chůzi. Je to sport pro všechny,“ diví se zástupci letenského klubu.

„Když vidím, jak dělá NSA „průzkum“, tak doufám, že se nebude pouštět do žádných větších akcí,“ napsal na svůj twitterový účet Tomáš Kučera, ředitel PR hokejového Motoru České Budějovice.

Na podivné pořadí oblíbenosti sportů mezi českými diváky zareagovala poměrně pohotově také aplikace Flashsport, která čtenářům nabízí sportovní zprávy z desítek webů. „Milane, máme to dobře?“ zveřejnili na svém Twitteru spolu se snímkem obrazovky, na němž mají seřazené sporty právě podle průzkumu NSA.

„Prý, že je krasobruslení populárnější než fotbal,“ směje se podivnému výsledku zkoumání další z fotbalových nadšenců.

„Smál jsem se hodně a dlouho, ale rychle jsem přestal po přečtení této věty: Výzkum patří mezi kritéria pro rozdělování financí v rámci výzvy Podpora sportovních svazů 2021,“ uvedl ve svém příspěvku Jan Dygryn, zaměstnanec Palackého Univerzity.

Reakcemi se to hemží také mezi fanoušky a dalšími osobnostmi, přesvědčte se sami:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...