27. března 2008 12:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kocour maskotem JUVE

Juventus se radoval z vítězství nad Interem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Juventus se radoval z vítězství nad Interem. | foto: ČTK

TURÍN Fotbalisté Juventusu mají od Velikonoc nového maskota. Hráči turínského velkoklubu, za který hrají i Češi Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, podle listu Gazzetta dello Sport "adoptovali" kocoura, jehož našli v areálu tréninkového centra Vinovo.

Přátelský kocour se prý často objevoval na trénincích slavného mužstva a nenechal si ujít ani tiskové konference. Podle sportovního deníku už k oficiálnímu uznání coby maskota chybí jen výběr jména.
Jako nositel štěstí se už kocour každopádně osvědčil. V neděli krátce po jeho "uvedení do funkce" zvítězil Juventus v lize 2:1 nad vedoucím týmem tabulky Interem Milán.


Zvířecí maskoti nejsou u italských klubů žádnou výjimkou. V tréninkovém centru AC Milán žil 14 let spokojeně vlčák Max, jenž prakticky patřil k týmu. Také městský rival Inter se mohl spoléhat na přízeň nejlepšího přítele člověka v době, kdy ho trénoval Gigi Simoni. Ten přivedl do tréninkového centra psa a pojmenoval ho Taribo po svém oblíbeném svěřenci Taribu Westovi.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.