Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Po pádu ve sjezdu zemřel při závodě Kolem Rakouska norský cyklista Drege

Norský cyklista André Drege z týmu Coop-Repsol foto: Coop-Repsol

Norský cyklista André Drege přišel o život v dnešní královské etapě závodu Kolem Rakouska. Pětadvacetiletý jezdec kontinentální stáje Coop-Repsol spadl podle informací pořadatelů, na které se odvolal portál laola1.at, ve sjezdu z Grossglockneru a následkům zranění podlehl. Další podrobnosti o nehodě zatím nejsou známy, Drege jel podle rakouských médií ve skupince uprchlíků.
  16:39aktualizováno  17:25

Čtvrtou etapu vyhrál Filippo Ganna po sprinterském souboji s krajanem Diegem Ulissim, lídrem průběžného pořadí. Slavnostní ceremoniál po etapě byl s ohledem na tragickou událost zrušen a zatím není jasné, zda bude závod pokračovat nedělní závěrečnou etapou. Rozhodnutí by mělo padnout až ráno, pořadatelé oznámili, že se budou řídit přáním rodičů zemřelého.

Závodu Kolem Rakouska se účastní i početná skupina českých cyklistů. Nejlepší z nich Jakub Otruba dokončil dnešní 151,7 km dlouhou 4. etapu na 16. místě ve skupině, která za vítězným duem zaostala o dvě sekundy. V celkovém pořadí figuruje na 12. příčce.

Norský cyklista André Drege na snímcích z dubna 2024:

Drege se letos dočkal prvních úspěchů, když vyhrál menší etapové závody Kolem Rhodosu a South Aegean Tour. V závodu Kolem Rakouska figuroval před dnešní etapou v průběžném hodnocení na 38. příčce.

Tragédie se stala zhruba rok poté, co při červnovém závodě Kolem Švýcarska zemřel rovněž po pádu ve sjezdu domácí cyklista Gino Mäder. Jen několik týdnů poté přišel v Rakousku při juniorském závodě UCI za podobných okolností o život sedmnáctiletý italský talent Jacopo Venzo.

Cyklistický závod Kolem Rakouska

4. etapa (151,7 km):

1. Ganna 4:09,11, 2. Ulissi (oba It.) stejný čas, 3. Rivera (Kol.), 4. Engelhardt (Něm.), 5. Sheffield (USA), 6. Maire (Fr.), ...16. Otruba všichni -2, 34. Řeha -3:27, 43. Boroš, 46. A. Ťoupalík, 48. Přidal (všichni ČR) všichni -7:47

Průběžné pořadí: 1. Ulissi 15:43:13, 2. Rivera -6, 3. Sheffield -9, 4. Grossschartner (Rak.) -11, 5. Meurisse (Belg.), 6. Maire oba -23, ...12. Otruba -33, 30. Řeha -8:15, 34. Boroš (ČR) -12:50

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...