6. ledna 2008 14:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koller přestoupil do Norimberku

Jan Koller na soustředění fotbalové reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Koller na soustředění fotbalové reprezentace. | foto: ČTK

Norimberk (Německo) Fotbalový útočník Jan Koller přestoupil z Monaka do Norimberku. Německý klub si služby nejlepšího kanonýra české reprezentační historie zajistil na dva a půl roku.

Čtyřiatřicetiletý dnes prošel úspěšně lékařskými testy. Norimberku podepsal smlouvu na dva a půl roku do konce sezony 2009/2010.  Informaci z klubového webu Norimberku agenturám potvrdil hráčův agent Pavel Paska.

Blíž k domovu
Dnešní definitivou přestupu se tak uzavřelo zhruba měsíční jednání mezi oběma kluby a Kollerem, jenž chtěl být blíž svému pražskému domovu.

Třiaosmdesátinásobný český reprezentant už byl nějaký čas s Norimberkem dohodnutý na smlouvě, čekalo se pouze na to, zda se sjednotí názory obou klubů na odstupném. Podle spekulací tisku požadoval francouzský klub, kde měl Koller smlouvu do konce sezony, dva miliony eur.

Kollerův nový kontrakt platí podle agentury DPA i pro druhou ligu, v případě sestupu by však vypršel už v roce 2009. Norimberku totiž patří po podzimní části 16., a tedy sestupové místo.

"Mým cílem je udržet se s Norimberkem mezi elitou. Viděl jsem už nějaké jeho zápasy v televizi a rozhodně to není špatné mužstvo," uvedl Koller s tím, že chce svými góly
pomoci ke klidnějšímu jaru.

Česká trojka
Střelec 51 reprezentačních branek se vrací do bundesligy po půldruhém roce, v Německu si udělal jméno během úspěšného působení v letech 2001 až 2006 v dresu Borussie Dortmund.

Dnes Koller úspěšně absolvoval zdravotní testy a dokonce si před polednem se svými novými spoluhráči poprvé zatrénoval. Podle Pasky už zbývají k úplnému dořešení přestupu vyřešit pouze organizační detaily včetně hráčovy transferkarty. "Přestup je ale hotový," uvedl Paska.

Bývalý sparťanský útočník Koller se ve svém pátém a zřejmě posledním zahraničním angažmá po Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu a Monaku setká s reprezentačními spoluhráči Jaromírem Blažkem a Tomášem Galáskem. V dresu úřadujících vítězů Německého poháru si zahraje Pohár UEFA.

ČTK