20. července 2011 11:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolobněvův doping na Tour potvrdil i vzorek B

První cyklista letošní Tour de France podezželý z dopingu Alexandr Kolobněv | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První cyklista letošní Tour de France podezželý z dopingu Alexandr Kolobněv | foto: Reuters

PAŘÍŽ Pozitivní dopingový nález ruského cyklisty Alexandra Kolobněva na Tour de France potvrdila podle listu L'Equipe i analýza vzorku B. Předloňskému vicemistrovi světa nyní hrozí propuštění ze stáje Kaťuša a podle interních týmových pravidel navíc pokuta ve výši pěti ročních platů. To by v Kolobněvově případě bylo podle serveru cyclingnews.com celkem v přepočtu zhruba 70 milionů korun.

Třicetiletý Kolobněv měl po páté etapě pozitivní test na diuretika, která nemají povzbuzující účinky, ale mohou sloužit k maskování zakázaných podpůrných substancí. Po zveřejnění nálezu hydrochlorothiazidu v jeho těle dvojnásobný ruský šampion z Tour v prvním volném dnu odstoupil. Kolobněv popírá, že by vědomě užil zakázané látky. Hrozí mu také disciplinární trest, jeho případem se bude zabývat národní cyklistická federace.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.