12. července 2014 12:23, aktualizováno  18:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolocová se Slukovou si na turnaji v Gstaadu zahrají o bronzové medaile

Je to tam. „Kiki a Maki“ po vítězství na grandslamu v Berlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Je to tam. „Kiki a Maki“ po vítězství na grandslamu v Berlíně. | foto: ČTK

GSTAAD/PRAHA Tři týdny po historickém triumfu v Berlíně bojovaly plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková o postup do dalšího grandslamového finále, v Gstaadu ale budou nakonec hrát o třetí místo. V chladném počasí ve švýcarském středisku nejprve ve čtvrtfinále porazily Kanaďanky Heather Bansleyovou a Sarah Pavanovou 2:1 na sety, následně ale týmž poměrem podlehly německým vicemistryním světa Karle Borgerové a Brittě Bütheové.

O bronz se se české olympioničky v neděli utkají s Brazilkami Julianou a Marií Antonelliovou. Finále bude čistě německou záležitostí, Borgerová a Bütheová v něm nastoupí proti krajankám Katrin Holtwickové a Ilce Semmlerové.

"Ve třetím setu jsme bohužel udělaly o pár chybiček navíc a holky z Německa si pak už náskok nenechaly vzít. Zítra nás tedy čeká opáčko z Berlína proti Brazilkám. Tentokrát to nebude o zlato, ale o bronz a brambory a my brambory tuze nerady," napsaly české hráčky na Facebooku.

Kolocová a Sluková plní v Gstaadu roli turnajových trojek, ale s kanadskou dvojicí nasazenou až jako číslo 23 se ve čtvrtfinále dlouho trápily. První set prohrály 19:21, i když v závěru dokázaly smazat ztrátu a zabojovat v koncovce. Druhou sadu stejným poměrem získaly a v tie-breaku už měly jasně navrch.

S osmými nasazenými Borgerovou a Bütheovou hrály Kolocová a Sluková letos v květnu na grandslamu v Šanghaji a ve druhém kole play off jim podlehly ve dvou setech.

Tentokrát jim v dešti nevyšel úvod, první čtyři míče získaly soupeřky a náskok si už nenechaly vzít. Druhá sada měla zpočátku opačný průběh, Němky sice dotáhly, ale třetí setbol už neodvrátily. Další tie-break už však českému páru nevyšel, i když v něm vedl 8:6. Následovala totiž šestibodová německá šňůra a vidina druhé finálové účasti za sebou se českým hráčkám rozplynula.

Kolocová se Slukovou si po semifinále postěžovaly, že musely bojovat nejen se soupeřkami, ale i s proměnlivým počasím. 

"V Gstaadu je stále velice ošklivo, ale protože před zápasem vykouklo na pět minut sluníčko, bylo nám nařízeno hrát v plavkách. To, že ale od druhého setu foukalo a lilo jak z konve, už panu supervisorovi nevadilo, protože on v tu dobu seděl v zimní bundě pod střechou ve VIP, zatímco my tam 'polonahý' klepaly kosu," napsaly české reprezentantky.

Mezi nejlepší čtveřicí jsou Kolocová a Sluková na grandslamovém turnaji Světového okruhu potřetí v kariéře. Loni skončily čtvrté v Berlíně, letos tam slavily vítězství. Na konci května také ovládly turnaj nižší kategorie open v Praze.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Gstaadu (Švýcarsko)

Ženy: Play off - čtvrtfinále

Kolocová, Sluková (3-ČR) - Bansleyová, Pavanová (23-Kan.) 2:1 (-19, 19, 9).

Semifinále

Borgerová, Bütheová (8-Něm.) - Kolocová, Sluková 2:1 (18, -21, 11).

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.