Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kiki a Maki se rozchází. Nová spoluhráčka Slukové naštvala bývalou parťačku

Sport

  11:36aktualizováno  14:15
PRAHA - Potvrdily to, o čem se už minulý týden spekulovalo. Populární duo beachvolejbalistek Kristýna Kolocová a Markéta Sluková končí. Na pondělí tiskové konferenci rovněž Sluková oznámila, že by ráda navázala spolupráci s Barborou Hermannovou.

Markéta Sluková (vlevo) utvoří nový pár s Barborou Hermanovou. foto: Koláž Lidovky.cz

Dvojice se rozchází po deseti letech vzájemné spolupráce. S návrhem na rozchod přišla Sluková, která rovněž vyvrátila, že za rozpadem stojí finanční problémy. 

„Trápily jsme se v přípravě i na turnajích. Vždycky jsme měly ty nejvyšší cíle, ale letos se nám je nepodařilo naplnit,“ líčila Sluková. 

„Krize se rovněž začínala přenášet i do našich životních aspektů. Všechno se prolnulo a nemohly jsme dál pokračovat.“

Volejbalistky Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková ozdobily prestižní...
Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová ozdobily svou účastí...

Kiki a Maki loni zažily nejúspěšnější sezonu. Vyhrály dva turnaje, klání kategorie Open v Praze a grandslam v Berlíně. Do letošního roku tak vstupovaly s velkými ambicemi, ale vůbec se jim nevedlo.

Už v přípravě je zbrzdily zdravotní problémy - a tápaly i na turnajích. Jejich nejlepším umístěním byla tři devátá místa, na turnaji v Poreči však nepostoupily ani ze základní skupiny a na nedávném mistrovství světa skončily sedmnácté. Světový šampionát se zároveň stal jejich poslední společnou akcí.

„Došla jsem k velmi bolestivému, ovšem podle mě správnému závěru, že pro nás obě bude nejlepší, když se naše cesty rozejdou. Naše dále trvající spolupráce by byla pro všechny jen trápením,“ řekla Sluková.

Pár se rozešel rok před olympiádou v Riu, na předchozích Hrách v Londýně (2012) skončil pátý. Česko rovněž přišlo o své zastoupení na ME v Klagenfurtu, které startuje tento týden a Kolocová se Slukovou na něm měly startovat.

Co dál? Sluková už má novou partnerku

Zatímco sedmadvacetiletá Kolocová bude svoji budoucnost teprve řešit, její stejně stará (nyní už bývalá) partnerka Sluková by ráda navázala spolupráci s Barborou Hermannovou - hráčkou z druhé české dvojice, která se rovněž rozpadla.

Beachvolejbalistka Barbora Hermannová by měla utvořit novou dvojici s Markétou Slukovou.

Martina Bonnerová, bývalá spoluhráčka Hermannové, ale rozchod páru nešla těžce. V pátek na Facebook napsala: „Dneska ráno před tréninkem moje spoluhráčka Bára Hermannová mně a našemu trenérovi sdělila, že přijala nabídku šéftrenéra českého beachvolejbalu a životního partnera M. Slukové (Simon Nausch - pozn. red.) vytvořit novou dvojici Hermannová-Sluková. Mě i celý tým bez jakékoli předešlé domluvy postavila uprostřed sezony ze dne na den před hotovou věc. Jsem zklamaná z jejího přístupu.“

Bonnerová s Hermannovou tvořily druhý český nejúspěšnější pár. Mezi jejich největší úspěchy patří titul z mistrovství České republiky, 5. místo z ME 2012 a 9. místa na ME 2013 a 2014

H+H. Za rok opět spolu

V říjnu roku 2013 rozvázalo spolupráci i úspěšné tenisové duo Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které spolu dvakrát dobylo grandslamový titul a a získalo stříbro na olympijských hrách v Londýně. Rozchod vzešel ze strany Hlaváčkové, jež se rozhodla spolupracovat s Lucií Šafářovou.

Česká tenistka Andrea Hlaváčková

Odloučení dvojice H+H ovšem vydrželo jen rok. Hlaváčková později uznala, že rozchodem s parťačkou udělala chybu. „Byla to blbost. Jsem ráda, že jsme se s Luckou daly zase dohromady.“

V kolonce sportovních rozchodů má široké zastoupení především krasobruslení. Před ME v roce 2012 se rozpadla jedna z českých dvojic Klára Kadlecová - Petr Bidař, o šest let dříve „utekla“ partnerka Karlu Šteflovi. 

Neslavně dopadlo i manželství šampionů Reného Novotného a Radky Kovaříkové, pár spolu skončil po čtrnácti letech.

Autoři:

Zdravé srdce, kosti a cévy. Vyhrajte doplněk stravy K2 Complex na celý rok
Zdravé srdce, kosti a cévy. Vyhrajte doplněk stravy K2 Complex na celý rok

Téměř všichni známe klasické „béčko“ a „céčko“ a občas si vitamíny lupneme, zvláště na podzim, abychom podpořili naši imunitu. Kdo z vás ale slyšel...

Mohlo by vás zajímat