Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nic příjemného, říká Kolocová o hrozící bitvě se Slukovou

Sport

  13:32
PRAHA - Před rokem ho společně vyhrály, letos na něm mohou nastoupit proti sobě. Tuzemský plážový volejbal vyhlíží víkendové mistrovství republiky, na němž se představí Kristýna Kolocová a možná i Markéta Sluková. Ovšem nikoliv spolu - poprvé od nedávného rozchodu mohou nastoupit proti sobě.

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová (vpravo) s Markétou Slukovou se mohou poprvé na kurtu potkat jako soupeřky foto: Reuters

„Určitě by to nebylo nic příjemného,“ tuší Kolocová, která na šampionátu bude hrát s Hanou Skalníkovou, s níž se dala dohromady na zbytek letních domácích turnajů.

Účast Slukové s její novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou ale zatím není jistá, záleží na tom, jak se jim povede na grandslamu v Polsku. Nejpozději se o jejich startu rozhodne ve čtvrtek.

Turnaj se uskuteční na dvou místech: páteční a sobotní program v areálu Hamr v pražských Záběhlicích, nedělní semifinále a finále na mobilním kurtu před Centrem Černý Most. Mezi muži i ženami nastoupí šestnáct nejlepších českých párů, prize money je v obou kategoriích stanoveno na 60 tisíc korun.

Šampionát láká na kvalitní obsazení. Mezi ženami nastoupí kromě zmíněných volejbalistek i Martina Bonnerová, dřívější spoluhráčka Hermannové, která se dala na tento turnaj dohromady s Karolínou Řeháčkovou. Objeví se i zkušený tým Soňa Nováková, Lenka Háječková či Šárka Nakládalová a Eliška Gálová, vítězky nedávného Super Cupu.

„Pokud přijede Markéta s Bárou, budou největšími favoritkami ony. Jinak Nakládalová s Gálovou, Nováková s Háječkovou a doufám, že i my,“ řekla Kolocová.

O poznání jiná situace, alespoň pokud jde o sankce, může nastat právě se...
VÍTĚZNÉ OBJETÍ. Markéta Sluková samou radostí zalehla Kristýnu Kolocovou.

Hlavními hvězdami mezi muži by měli být medailisté z Evropských her Přemysl Kubala s Janem Hadravou nebo Robert Kufa s Janem Dumkem, šampioni Super Cupu. U obou ale účast rovněž závisí na výsledku na grandslamu v Polsku. „Kvůli tomu musím říct, že doufám, že se šampionátu nezúčastním,“ pravil se smíchem Kufa, účast by mu totiž překazil jen kvalitní výsledek na turnaji v Olštýnu.

Kromě hvězdných jmen slibuje mistrovství i netradiční kulisy. Před Centrem Černý Most vyrostl mobilní kurt a nedělní finále na něm proběhne pod umělým osvětlením. „To jsem v Čechách asi nezažila. Snad se neděle zúčastním aktivně,“ doufá Kolocová.

Proč Černý Most? „Chtěli jsme přivést lidi ke sportu a sport k lidem,“ řekl Vít Mařík, předseda organizačního výboru. „Proto jsme dali vrchol turnaje do Centra Černý Most, kde projde denně 30 tisíc lidí.“

Organizátoři chystají i nabitý doprovodný program: dovednostní i vědomostní soutěže o ceny nebo taneční vystoupení cheerleaders. „Něco takového tady plážový volejbal zatím příliš nezažil,“ láká Mařík.

Republikový šampionát se hraje bez kvalifikace, skupiny probíhají systémem na dvě porážky. Semifinále proběhnou v neděli od 11 hodin, finále ve stejný den od 18.30 (ženy), respektive 19.30 (ženy). Vstup je zdarma. Boje o titul bude vysílat Česká televize.

Autor:

Mohlo by vás zajímat