26. září 2014 18:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kiki a Maki podlehly domácím favoritkám a v Brazílii skončily deváté

Kristýna Kolocová (vlevo) ještě ve dvojici s Markétou Slukovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kristýna Kolocová (vlevo) ještě ve dvojici s Markétou Slukovou. | foto: Reuters

SAO PAULO/PRAHA Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková skončily na posledním grandslamu sezony Světového okruhu deváté. České hráčky v Sao Paulu nejdříve porazily v 1. kole play off Švýcarky Isabelle Forrerovou s Anouk Vergéovou-Dépréovou 2:1, ale v dalším zápase nestačily na nasazené jedničky Julianu Da Silvaovou a Marii Antonelliovou. Brazilským favoritkám podlehly 0:2.

Čtvrté nasazené Kolocová se Slukovou ztratily v duelu s Forrerovou a Vergéovou-Dépréovou první set jasně 12:21, ale zbylé dva získaly 21:13 a 15:10. "Top 10 v kapse," radovaly se na sociálních sítích. V první desítce letos skončily na všech deseti turnajích mezi elitou, které odehrály.

V boji o čtvrtfinále Kolocová a Sluková už nestačily na domácí Brazilky, které letos porazily ve finále v Berlíně. Juliana s Antonelliovou dobře bránily, Češkám se nedařilo zatlačit soupeřky podáním a v každém setu zaostávaly.

Kolocová se Slukovou letos prožívají nejlepší sezonu v kariéře. Mistryně republiky na Světovém okruhu vyhrály turnaj kategorie Open v Praze a posléze také grandslam v Berlíně. Čtyřikrát byly deváté, dvakrát páté a jednou čtvrté a třetí.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Sao Paulu

Ženy: Play off - 1. kolo

Kolocová, Sluková (4-ČR) - Forrerová, Vergéová-Dépréová (19-Švýc.) 2:1 (-12, 13, 10)

2. kolo: Juliana, Antonelliová (1-Braz.) - Kolocová, Sluková 2:0 (14, 16).

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!