5. září 2007 8:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kolotoč zápasů? Ten já rád

Tomáš Rosický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický | foto: AFP

PRAHA Národnímu týmu začíná klíčová část kvalifikace na mistrovství Evropy a český kapitán je opět v plné síle. Po krátkodobém zranění kolene, které ho vyřadilo z přípravného zápasu s Rakouskem, nabral Tomáš Rosický znovu formu.

V předkole Ligy mistrů svou trefou definitivně pohřbil naděje sparťanů na postup a o minulém víkendu v anglické lize vstřelil úvodní gól Arsenalu do sítě Portsmouthu. Teď doufá, že se ve dvojzápase proti San Marinu a Irsku prosadí naši útočníci.

Trápí vás ještě nějaká zranění?
Nic vážného to není. Jen nakopnutý kotník z minulého zápasu. Od středy už chci trénovat naplno.

V jakém stavu je zbytek týmu?
Kromě Zdeňka Grygery jsme všichni zdravotně v pořádku. Kluci v klubech nastupují pravidelně a to je velice pozitivní.

Nebudou se vám překrývat myšlenky na San Marino se zápasem s Iry?
To nejde míchat. Zápas se San Marinem jsou povinné tři body a musíme k němu přistoupit zodpovědně. Jako ke každému jinému zápasu.

Do jaké míry je pro středeční zápas s Irskem důležité, aby v San Marinu skórovali útočníci?
Každý gól útočníkovi pomůže a zvedne sebevědomí. Věřím, že se právě v zápase proti San Marinu dostanou kluci do dobré formy a bude to vidět i na zápase s Irskem.

V Arsenalu na vás budou letos asi spoléhat více než loni, reprezentaci zase čekají náročné duely v evropské kvalifikaci. Budete schopen po celý důležitý rok udržet koncentraci?
Každá sezona je náročná od začátku do konce, ale já mám takový fotbalový kolotoč rád. Na srazu nároďáku mi skončí klubové povinnosti a soustředím se na kvalifikaci. Když odjedu zpátky do Anglie, tak je to zase naopak.

Vystrašilo vás irské vítězství 4:0 nad Dánskem?
Neřekl bych, že by mě to vystrašilo. Já zápas neviděl, ale dánský spoluhráč Bendtner mi říkal, že prostě měli štěstí a spadlo jim tam všechno, do čeho kopli.

Jaký je vlastně Arsenal po odchodu hvězdného kanonýra Thierryho Henryho?
Sezonu v lize jsme začali dobře a postoupili jsme i do Ligy mistrů. V Henrym jsme ztratili světového hráče, ale klukům, kteří hrají na jeho místě, se daří a mohli by ho jednou nahradit.

Znají vůbec vaši spoluhráči v Arsenalu příštího soupeře v Lize mistrů - Slavii Praha?
Někdo ze spoluhráčů se mě ptal, jestli hrajeme s Duklou, takže je vidět, že Slavii moc neznají. Ale ví se, že dvakrát porazila Ajax a takový tým se nedá podcenit.

, Lidové noviny