Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

KOMENTÁŘ: Bouřlivák Kyrgios jde příkladem. Bez hysterických výstupů ve stylu Grety

Nick Kyrgios je oproti zbytku tenistů rád výstřednější. foto: Reuters

Praha - Ano, už jsme o tom psali. Ovšem stejně jako stále potřebuje jeho rodná Austrálie pomoc z celého světa, je třeba ocenit krok tenisového bouřliváka Nicka Kyrgiose.
  10:22

Zvláště, když jde o sportovce, kterého měli všichni zaškatulkovaného jako namyšleného floutka, který navíc neumí ovládat své emoce.

A za to v minulosti platil nejednu pokutu, dokonce nad ním svého času visel Damoklův meč v podobě podmíněného zákazu hraní turnajů ATP.

Nyní už nějaký ten pátek posílá Kyrgios dolary ze svého účtu místo na pokuty na pomoc obětem obřích požárů ve své vlasti.

Svým nápadem strhl nejednoho tenistu. A nejen aktivního.

Svoji podporu přislíbil i Američan John McEnroe. Neméně divokou hvězdu především 80. let minulého století k iniciativě strhl právě Kyrgios.

Bez emocí na kurtu, nebo hysterického projevu za řečnickým pultem jako jistá mladá aktivistka...

Většina vlád selže. Mladí se do deseti let chopí revoluce, soudí Cílek

Premium Václav Cílek, geolog a klimatolog, věří, že se blížíme k civilizačnímu zlomu. Ústí k němu nabalující se krize a vidina...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat