26. listopadu 2018 10:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

KOMENTÁŘ: Svatozář ve formuli 1 zachraňuje životy, musí se ale ještě doladit

Při nehodě Fernanda Alonsa svatozář pomohla. Stejně tak pomohla i Hülkenbergovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při nehodě Fernanda Alonsa svatozář pomohla. Stejně tak pomohla i Hülkenbergovi. | foto: Jiří Křenek

PRAHA Nebylo odjeto ani první kolo, a na trať Velké ceny Abú Zabí už vyjížděl safety car, protože formule Nica Hülkenberga se proletěla vzduchem a tvrdě dopadla koly vzhůru. Jezdci pomohl tzv. systém halo, který byl před svým zavedením tvrdě kritizován kvůli vizuální stránce. V té sice úplně nevyniká, nicméně letos už poněkolikáté ukázal, že bezpečnost by měla stát nad krásou.

 Jenže „svatozář“ nad hlavami jezdců bude třeba ještě doladit. Vůz totiž dopadl na zem takovým způsobem, že německý závodník nemohl přes oblouk vylézt. Člověk si ani nechce představit, jaké peklo by čekalo jezdce, pokud by kolem něj v tu chvíli hořelo.

Musel by totiž počkat, než traťoví maršálové monopost otočí zpět na kola, na což byl včera naštěstí dostatek času. Při požáru, kdy se bojuje o každou vteřinu, by byl závodník skoro jistě odsouzen k těžkým popáleninám, ne-li něčemu horšímu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz