26. října 2017 17:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Komplikace nekončí. Koukalová nestihne kvůli zranění začátek olympijské sezony

Gabriela Koukalová start nové biatlonové sezony nestihne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Koukalová start nové biatlonové sezony nestihne. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

JABLONEC NAD NISOU Biatlonistka Gabriela Koukalová potvrdila, že kvůli potížím s lýtkovými svaly nestihne začátek sezony. Od června nemůže trénovat naplno, nyní se poprvé zapojí do přípravy s reprezentací a odletí za ní do Finska.

Českému rozhlasu Koukalová řekla, že její účast na únorových olympijských hrách zůstává ohrožena.

„Je mi jasné, že nestihnu úplně začátek sezony, ale pořád moje myšlenky směřují směrem k olympiádě. Doufám, že budu schopná se tam předvést ve formě,“ řekla Radiožurnálu úřadující mistryně světa ve sprintu a druhá žena minulého ročníku Světového poháru, v němž získala dva malé křišťálové glóby.

Sedmadvacetiletá Koukalová v létě pět týdnů netrénovala vůbec a pak měla vlastní režim uzpůsobený tomu, co jí zdraví dovolí. Tak to zůstane i na sněhu ve finském středisku Imatra. 

Gabriela Koukalová v posledním závodě na letošním MS obsadila čtvrté místo.
Gabriela Koukalová

„Pravdou je, že vlastně tréninkový výpadek není velký, ale v tuhle chvíli spíš gigantický. Jsem sama zvědavá, jestli se budu ještě schopná zmátořit,“ přiznala.

„Když budu upřímná, tak určitě může být ohrožena moje účast na olympiádě. V tuhle chvíli ale není nic jasné, ale já stále věřím,“ dodala vítězka Světového poháru z předminulé sezony. 

Příčinou bolestí v lýtkových svalech byly přetížené achilovky.

Sezona začne biatlonistům za měsíc 26. listopadu ve švédském Östersundu. Nejprve se pojede smíšená štafeta, naplno se závodní kolotoč rozjede o tři dny později.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!