26. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konec superhrdinky. Williamsové od příštího roku zakázali na French Open odvážný oblek

Její poslední účast na grandslamu byla před 497 dny na Australian Open 2017.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Její poslední účast na grandslamu byla před 497 dny na Australian Open 2017.... | foto: Reuters

Sereně Williamsové zakázali pořadatelé French Open příští rok nosit její odvážný černý oblek. Organizátoři jednoho ze čtyř grandslamů se rozhodli od příštího roku zavést přísnější dress code.

Vítězka 23 grandslamových turnajů uvedla, že se svém outfitu na Roland Garros cítila jako superhrdinka. Legendární tenistka se navíc svěřila, že tento oblek jí pomáhal s problémem vzniku krevních sraženin, kvůli kterým měla komplikace u svého porodu.

„Toto oblečení již nebude přijato. Věřím, že jsme nezašli příliš daleko. Musíte respektovat hru a místo zápasu,“ uvedl v oficiálním prohlášení prezident Francouzské tenisové federace Bernard Giudicelli.

Na toto vyjádření reagovala firma Nike, která vydala na sociálních sítích fotku Williamsové, pod kterou napsala: „Můžete ji vzít schopnost superhrdinky z kostýmu, ale nikdy ji nemůžete vzít její superschopnosti.“

Giudicelli ještě nezveřejnil nová pravidla. Nastínil ale například to, že omezení ohledně oblečení nebudou tak důsledná jako ve Wimbledonu, kde hráči musí nosit kompletně bíle oblečení.

Šestatřicetiletá Williamsová se po narození své dcery vrátila právě na tenisové French Open, kde rozdělila společnost svým “kočičím“ oblekem. Trojnásobná vítězka francouzkého grandslamu nenastoupila kvůli zranění do 4.kola, kde se měla postavit Marii Sharapovové.

Serena Willamsová je zpátky na Rolland Garros.

Serena Willamsová je zpátky na Rolland Garros.

Svůj odvážný oblek věnovala podle jejích slov všem matkám a dodávala, že se cítí jako královna z Wakandy, což je jedna z hlavních postav filmu Black Panther.

Současná nejbohatší sportovkyně světa se však zaměřuje na blížící se domácí US Open, které začíná již v pondělí. V prvním kole narazí Williamsová na 60. hráčku světa Polku Linettovou.

David Ako

Najdete na Lidovky.cz