7. ledna 2008 15:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečnému se zápas snů znovu vzdálil

Životní zápas znovu odložen. Lukáš Konečný si na boj o titul mistra světa musí ještě počkat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Životní zápas znovu odložen. Lukáš Konečný si na boj o titul mistra světa musí ještě počkat. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

HANNOVER Český boxer Lukáš Konečný si na vysněný boj o titul profesionálního mistra světa organizace WBO v lehké střední váze musí ještě počkat. Už podruhé byl zápas odložen. Poprvé nemohl kvůli zraněnému mezižebernímu svalu boxovat Konečný, tentokrát zápasu zabránila zraněná noha jeho soupeře Sergeje Dzinziruka z Ukrajiny.

Oba borci se o titul měli utkat 19. ledna v Düsseldorfu. Původní zápas odložení kvůli Konečného zranění byl naplánovaný na 30. listopadu v Karlsruhe.

Konečnému se tak opět vzdálilo splnění snu, že jako první Čech v historii nastoupí k duelu o profesionální titul. Devětadvacetiletý boxer z Ústí nad Labem plánoval, že se pokusí za necelé dva týdny ukončit Dzinzirukovu neporazitelnost mezi profesionály, kterou ukrajinský boxer drží i po 34 zápasech.

Jejich souboj se měl konat v rámci galavečera, jehož vrcholem bude zápas o titul mistra světa těžké váhy organizace WBA mezi Uzbekem Ruslanem Čagajevem a Britem Mattem Skeltonem.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.