22. července 2011 10:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečný bode boxovat o titul 30. září v Česku

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Zápas profesionálního boxera Lukáše Konečného o titul mistra světa organizace WBO s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem se definitivně uskuteční v České republice. Podle původních informací se nejdůležitější a nejkvalitnější boxerský zápas v tuzemsku měl konat začátkem září, ale nakonec byl termín posunut na 30. září. Datum zveřejnil prezident boxerské organizace Francisco Valcarcel.

"Jsem rád, že se termín nakonec posunul až na konec září. Mluvilo se o několika možných dnech a 30. je nakonec nejlepší, co mohlo být. Jsem rád za každý den," řekl Konečný. Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa totiž naposledy boxoval na konci května a vedle času na další přípravu chtěl získat čas i na krátký odpočinek.

Místo, kde se zápas v lehké střední váhové kategorii uskuteční, plánují zástupci Konečného, kteří získali právo souboj organizovat, oznámit až v příštích dnech. Mezi kandidátskými městy byly například Ústí nad Labem, Praha nebo Karlovy Vary. Podle informací ČTK se však ani v jednom z těchto měst nakonec boxovat nebude.

Třiatřicetiletý Konečný se již v těchto dnech na zápas s Dzinzirukem připravuje. "Už pár dní trénuju. Termín nebyl jistý, tak jsem muset být ready, kdyby se například boxovalo na začátku září," uvedl Konečný, který má momentálně 12 kilogramů přes povolenou váhu. "To ale není problém. Je dost času. S pomocí speciální stravy, kterou budu opět jíst, váhu bez trápení snížím," řekl boxer, který mezi profesionály absolvoval 50 zápasů a 47 z nich vyhrál.

Momentálně se český boxer připravuje doma v Ústí nad Labem a v Praze. Už příští týden ale pojede do Magdeburku, kde sídlí vedení jeho týmu SES manažera Ulfa Steinfortha. "Do Německa ale jedu jen na zdravotní testy. Pak se budu dál připravovat doma," dodal Konečný, jenž by modelové zápasy s boxery podobného typu, jako je Dzinziruk, měl absolvovat až začátkem září.

Konečného čeká již druhý souboj s Dzinzirukem, v dubnu 2008 s ním zápas o titul mistra světa WBO v Drážďanech prohrál. Podle mnohých odborníků ale Ukrajinec, který rodáka z Brna zřejmě podcenil, vyhrál na body neprávem. Od té doby český boxer snil o odvetě. V květnu WBO jmenovala Konečného Dzinzirukovým oficiálním prvním vyzyvatelem.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!