Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konečný byl snadný soupeř, myslí si Bajsangurov

Sport

  18:21
PRAHA - Od sobotní bitvy o boxerský titul v lehké střední váze už uteklo několik dní a bezprostřední pozápasové emoce vyprchaly. Rus Zaurbek Bajsangurov v rozhovoru pro ruský server ria.ru prozradil, že si byl svým vítězstvím nad Lukášem Konečným jistý.

Zaurbek Bajsangurov foto: ČTK

V projevu sedmadvacetiletého bijce z Čečenska nastala výrazná proměna. Zatímco na předzápasové tiskové konferenci se ve svých vyjádřeních krotil, po utkání hovořil zcela otevřeně. Z jeho hlasu se vytratila skromnost a nahradilo ji sebevědomí.

"Že vyhraji, mi bylo jasné na 99 procent," pronesl Bajsangurov. "Zápas byl přesto chvílemi vyrovnaný a napínavý, ale to jen díky mně. Neboxoval jsem totiž zdaleka podle svých představ," pokračoval úřadující šampion.

PSALI JSME

"Měl jsem za sebou povedený přípravný kemp, přesto jsem se v posledních kolech cítit unavený," pravil navzdory rostoucí převaze v závěrečných minutách sobotního zápolení. Konečný během nich boxoval s otevřenou ránou nad obočím, z které mu tekly proudy krve, a mnohem častěji než soupeř inkasoval tvrdé údery.

Trenér ruského borce Abel Sanchez hovořil podobně jako jeho svěřenec. "Vítězství nad Konečným bylo snadné. Zaurbek si jej ale zbytečně ztížil. Je nutné zapracovat na jeho návycích," připustil zkušený kouč, jenž vedl i Francoise Bothu či Samuela Petera, tedy dva špičkové boxery těžké váhy.

Sám Sanchez nepovažuje odvetu s Konečným za aktuální. "Chtěli bychom titul obhajovat ještě do konce roku nebo v lednu. Máme nevyřízené účty s šampionem organizace IBF Corneliem Bundragem. Myslím si, že k jejich vzájemné konfrontaci dojde," dodal spokojený trenér.

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.