Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konečný byl snadný soupeř, myslí si Bajsangurov

Sport

  18:21
PRAHA - Od sobotní bitvy o boxerský titul v lehké střední váze už uteklo několik dní a bezprostřední pozápasové emoce vyprchaly. Rus Zaurbek Bajsangurov v rozhovoru pro ruský server ria.ru prozradil, že si byl svým vítězstvím nad Lukášem Konečným jistý.

Zaurbek Bajsangurov foto: ČTK

V projevu sedmadvacetiletého bijce z Čečenska nastala výrazná proměna. Zatímco na předzápasové tiskové konferenci se ve svých vyjádřeních krotil, po utkání hovořil zcela otevřeně. Z jeho hlasu se vytratila skromnost a nahradilo ji sebevědomí.

"Že vyhraji, mi bylo jasné na 99 procent," pronesl Bajsangurov. "Zápas byl přesto chvílemi vyrovnaný a napínavý, ale to jen díky mně. Neboxoval jsem totiž zdaleka podle svých představ," pokračoval úřadující šampion.

PSALI JSME

"Měl jsem za sebou povedený přípravný kemp, přesto jsem se v posledních kolech cítit unavený," pravil navzdory rostoucí převaze v závěrečných minutách sobotního zápolení. Konečný během nich boxoval s otevřenou ránou nad obočím, z které mu tekly proudy krve, a mnohem častěji než soupeř inkasoval tvrdé údery.

Trenér ruského borce Abel Sanchez hovořil podobně jako jeho svěřenec. "Vítězství nad Konečným bylo snadné. Zaurbek si jej ale zbytečně ztížil. Je nutné zapracovat na jeho návycích," připustil zkušený kouč, jenž vedl i Francoise Bothu či Samuela Petera, tedy dva špičkové boxery těžké váhy.

Sám Sanchez nepovažuje odvetu s Konečným za aktuální. "Chtěli bychom titul obhajovat ještě do konce roku nebo v lednu. Máme nevyřízené účty s šampionem organizace IBF Corneliem Bundragem. Myslím si, že k jejich vzájemné konfrontaci dojde," dodal spokojený trenér.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat