Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konečný obhájil titul. A teď ten světový pás...

Sport

  19:50aktualizováno  22:43
ÚSTÍ NAD LABEM/PRAHA - Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný podruhé za sebou obhájil evropský titul EBU, když francouzského vyzyvatele Husseina Bayrama porazil po dvanácti kolech jasně na body (118:110, 117:111 a 119:109). Ve svém jubilejním 50. profesionálním zápase si připsal sedmačtyřicátou výhru a k titulu mistra Evropy přidal i pás Interkontinetálního šampiona WBO.

Lukáš Konečný se svými tituly. foto: ČTK

Měl před sebou životní šanci, využít ji ale nedokázal. Pětatřicetiletý Hussein Bayram se stal po Hamletu Petrosjanovi druhým Francouzem v řadě, který pocítil sílu pěstí nejúspěšnějšího českého profesionálního boxera Lukáše Konečný.

V souboji o tituly mistra Evropy EBU a Interkontinentálního pásu šampiona organizace WBO v lehké střední váze (do 69,85kg) nedala česká hvězda svému soupeři šanci a po dvanácti odboxovaných kolech mohl oslavit už 47. výhru v profesionálním ringu.

Bayram, který byl o deset centimetrů vyšší než český bijec, toho v zápase příliš předvést nedokázal. Konečný proti svým zvyklostem zatlačil soka již od úvodního kola do silné defenzivy tvrdými kombinacemi. "Je dobře, že Lukáš předvádí pestrý úderový rejstřík a nesoustředí se jen na hlavu či tělo," komentovala počínání Konečného nejlepší česká těžká váha Ondřej Pála pro Českou televizi.

Lukáš Konečný a Hussein Bayram (vpravo).

Konečného válec se mírně zabrzdil pouze v šestém a sedmém kole, Bayram ale šanci nevyužil a skvěle fyzicky připraveného soka nedokázal ničím překvapit. Naopak na něm začal být znát stále větší úbytek sil a z devátého kola očividně utahaného Bayrama vysvobodil až závěrečný gong. "Čekal jsem, že to bude takové, že se nenechá posadit na zem. Ale taky jsem na něm poměrně brzy viděl, že mu je jasné, že tohle nevyhraje," řekl český boxer po zápase.

Konečný pětinásobného francouzského mistra tlačil až do posledního kola, v závěrech každého z nich měl jasně navrch. I přesto Bayrama před parádní pětisícovou kulisou ústecké hokejové Zlatopramen Arény k zemi poslat nedokázal. "Moc vám všem děkuji, vaše podpora pro mě byla hrozně důležitá a nalévala do mě v závěru kol energii," poklonil se po vyhlášení výsledků Konečný skvělému publiku.

Lukáš Konečný slaví vítězství nad Bayramem v náruči se svými dcerami.

Dvaatřicetiletý brněnský rodák, žijící právě v Ústí, k obhájenému titulu mistra Evropy přidal i pás Interkontinentálního šampiona WBO. Právě v žebříčku této prestižní organizace by se měl dostat na pozici prvního vyzyvatele šampiona Sergeje Dzinziruka z Ukrajina. "Odveta s ním je pro mě prioritou," připomněl Konečný tři roky starou spornou prohru s ukrajinským šampionem. Čas odvety právě nastal.

"Měl bych dostat právo vyzvat ho, ale bude záviset na mém manažerovi a na tom, jak se podaří sehnat peníze. Kvůli nim by se to zřejmě konalo v Americe a nejdřív na konci roku," dodal Konečný se dal do dalších oslav svého triumfu.

Lukáš Konečný a Hussein Bayram (vpravo).

Do ringu v ústecké hokejové hale se postavily také ženy. Česká zástupkyně Arleta Krausová porazila v šestém kole technickým k.o. slovenskou soupeřku Evu Henešovou a připsala si pátou výhru v profesionální kariéře (prohrála pouze jednou, minulý měsíc v duelu o tři tituly mistryně světa s německou favoritkou Ramonou Kühneovou).

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat