Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konečný se vrátí o váhu níže a bude boxovat o velký titul v Praze

Sport

  16:43
PRAHA - Nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný se podle všeho přece jen vrátí do nižší váhové kategorie a odboxuje duel v lehčí střední váze. Jeho manažer Ulf Steinforth v současnosti intenzivně jedná o titulovém zápase, který by se měl v červenci uskutečnit v Praze.

Konečný a Kiss. foto: ČTK

"Ještě to není potvrzené a stoprocentní, ale vypadá to, že k němu opravdu dojde," řekl Konečný. Brněnský rodák původně už nechtěl v lehčí střední váze boxovat, neboť přešel do střední, ve které se cítí lépe. Nakonec se ale za určitých podmínek nechal manažerem a trenérem přesvědčit, aby své rozhodnutí změnil.

"Řekl jsem, že do toho půjdu jen za předpokladu, že se bude boxovat v Praze a ve hře bude minimálně titul mistra Evropy," vysvětlil Konečný, který by měl s ohledem na plán přímých přenosů stanice DSF boxovat 9. nebo 16. července.

V současnosti váží kolem 76 kilogramů, váhu bude muset snížit na limit 69,85 kg. "Takže bych to měl zvládnout. Na druhou stranu ale cítím, že každé kilo je problém. Radši bych boxoval ve střední váze," řekl Konečný. Jeho soupeřem by teoreticky mohl být Brit Ryan Rhodes, držitel pásu mistra Evropy a kontinentální jednička lehké střední váhy.

"Slyšel jsem ale, že on by už chtěl boxovat o titul mistra světa a je možné, že by evropský uvolnil," uvedl Konečný, který má na kontě 46 zápasů v profiringu a 43 výher. Zda se titulový zápas v Praze uskuteční, by mělo být jasno v nejbližších dnech.

"Manažer už mi týden říká, že to bude brzy, ale stále není nic. Už se o tom zápase mluví i jinde, takže to opravdu vypadá, že k němu dojde. Termín na přípravu je ale šibeniční," dodal Konečný, jenž je v plné přípravě a jezdí na tréninky i do Německa.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat