27. května 2010 16:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečný se vrátí o váhu níže a bude boxovat o velký titul v Praze

Konečný a Kiss.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Konečný a Kiss. | foto: ČTK

PRAHA Nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný se podle všeho přece jen vrátí do nižší váhové kategorie a odboxuje duel v lehčí střední váze. Jeho manažer Ulf Steinforth v současnosti intenzivně jedná o titulovém zápase, který by se měl v červenci uskutečnit v Praze.

"Ještě to není potvrzené a stoprocentní, ale vypadá to, že k němu opravdu dojde," řekl Konečný. Brněnský rodák původně už nechtěl v lehčí střední váze boxovat, neboť přešel do střední, ve které se cítí lépe. Nakonec se ale za určitých podmínek nechal manažerem a trenérem přesvědčit, aby své rozhodnutí změnil.

"Řekl jsem, že do toho půjdu jen za předpokladu, že se bude boxovat v Praze a ve hře bude minimálně titul mistra Evropy," vysvětlil Konečný, který by měl s ohledem na plán přímých přenosů stanice DSF boxovat 9. nebo 16. července.

V současnosti váží kolem 76 kilogramů, váhu bude muset snížit na limit 69,85 kg. "Takže bych to měl zvládnout. Na druhou stranu ale cítím, že každé kilo je problém. Radši bych boxoval ve střední váze," řekl Konečný. Jeho soupeřem by teoreticky mohl být Brit Ryan Rhodes, držitel pásu mistra Evropy a kontinentální jednička lehké střední váhy.

"Slyšel jsem ale, že on by už chtěl boxovat o titul mistra světa a je možné, že by evropský uvolnil," uvedl Konečný, který má na kontě 46 zápasů v profiringu a 43 výher. Zda se titulový zápas v Praze uskuteční, by mělo být jasno v nejbližších dnech.

"Manažer už mi týden říká, že to bude brzy, ale stále není nic. Už se o tom zápase mluví i jinde, takže to opravdu vypadá, že k němu dojde. Termín na přípravu je ale šibeniční," dodal Konečný, jenž je v plné přípravě a jezdí na tréninky i do Německa.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz