Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podváděl Bajsangurov? Konečný: Nechápu, proč mě pálily oči

Sport

  17:48aktualizováno  8. října 12:55
PRAHA - S rozporuplnými pocity se v neděli vrátil z Kyjeva nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný, který sobotní porážkou se Zaurbekem Bajsangurovem z Ruska přišel o šanci stát se plnohodnotným světovým šampionem organizace WBO v lehké střední váze.

Lukáš Konečný foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý Konečný si byl vědom, že s o sedm let mladším soupeřem prohrál, od prvního kola jej ale značně limitovaly problémy s očima, jejichž původ si nedokázal vysvětlit.

"Když jsem šel do ringu, bylo vše v pořádku. Hned po prvním úderu, který jsem dostal, mě začaly pálit oči. Nevěděl jsem, co se děje. Nebylo to nic hrozného, ale říkal jsem si, že to bude dobré. Že měl třeba jen nějakou blbou vazelínu. Až pak jsem ale viděl, že to dobré nebude," řekl Konečný novinářům v Praze. Že není jeho zrak v pořádku, bylo na první pohled patrné. Oči měl lehce zarudlé. "Vypadá to na jasný zánět spojivek," uvedl.

Anketa

Je možné, že ruský boxer Zaurbek Bajsangurov použil při mistrovském duelu proti Lukáši Konečnémo nedovolenou látku na rukavicích, aby Čecha pálily oči?

Ano 2163
Ne 311

Osočit soupeře z podvodu nechtěl, i když pochybnosti v něm zůstaly. Ví, že použití nedovolené látky na rukavicích prakticky nelze prokázat. "Bajsangurov byl férový, choval se super, ale nedovedu si jinak vysvětlit, proč mě pálily oči od prvního kola," řekl Konečný, který podle svých slov z ringu v setmělé hale odešel jen díky pomoci. "Musel jsem jít za ruku." Kvůli problémům se zrakem nebyl tak aktivní, jak chtěl. "Nemohl jsem odpovídat na jeho údery, protože jsem pořád mrkal. Byl jsem z toho úplně rozhozený. Normálně bych například úder viděl, uhnul a vrátil se. To jsem nemohl," uvedl člen německé stáje SES Ulfa Steinfortha.

Nic jsem neviděl, přiznal po prohrané bitvě Konečný

S odstupem času Konečný přiznal, že možná mohl zápas přerušit a na své problémy upozornit ringového rozhodčího. "Co by s tím ale mohli udělat? Po zápase jsme se o tom bavili i se supervizorem a řekli mi, že jsem to měl udělat. Možná jsem to mohl udělat, ale taky z toho pak mohlo být technické k.o.," podotkl brněnský rodák.

Na soupeře byl dobře připraven, fyzicky i takticky. "Čekali jsme, že bude aktivnější a chtěli jsme ho unavit, což tak bylo. V 5. kole vypadal, že trošku začne odpadat, ale dopadlo to, jak to dopadlo," řekl Konečný, který si po duelu uvědomoval, že na body prohrál. "Necítil jsem se jako vítěz a byl jsem smířený s výsledkem. Nemyslím, že bych prohrál tak výrazně, ale beru to tak, že venku takový zápas vyhrát nemůžu. Doma možná. S tím jsem tam ale jel," řekl Konečný.

Končit se mu nechce

Před svým druhým zápasem o světový titul byl rozhodnutý, že v případě porážky ukončí kariéru. Teď ale chce pokračovat. "Musím si o tom ještě promluvit s manažerem. Ten po zápase říkal, že pro mě bude mít připraveno něco dalšího. I velké zápasy, tak uvidíme. Nějaké nabídky asi jsou," uvedl Konečný. Počítá s tím, že další duel by absolvoval nejdříve v březnu.

Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa má jasno, že další šanci bojovat o světový pás už asi nedostane. "Je to hodně nereálné. Spíše to bude o tom naskočit jako outsider proti někomu, kdo přijde na poslední chvíli o soupeře. Nebo to zkusit ve střední váze. Abych si dva tři roky budoval cestu, to asi ne," řekl Konečný. V žebříčku mu porážka příliš neuškodila. "V dalších zápasech už nemám co ztratit. Jsem starý dědek, boxuju sto let, ale necítím se úplně špatně. Jisté je, že nechci končit kariéru jako otloukánek," dodal Konečný.

Autoři: ,

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat