Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Podváděl Bajsangurov? Konečný: Nechápu, proč mě pálily oči

Lukáš Konečný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Konečný | foto: ČTK

PRAHA S rozporuplnými pocity se v neděli vrátil z Kyjeva nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný, který sobotní porážkou se Zaurbekem Bajsangurovem z Ruska přišel o šanci stát se plnohodnotným světovým šampionem organizace WBO v lehké střední váze.

Čtyřiatřicetiletý Konečný si byl vědom, že s o sedm let mladším soupeřem prohrál, od prvního kola jej ale značně limitovaly problémy s očima, jejichž původ si nedokázal vysvětlit.

"Když jsem šel do ringu, bylo vše v pořádku. Hned po prvním úderu, který jsem dostal, mě začaly pálit oči. Nevěděl jsem, co se děje. Nebylo to nic hrozného, ale říkal jsem si, že to bude dobré. Že měl třeba jen nějakou blbou vazelínu. Až pak jsem ale viděl, že to dobré nebude," řekl Konečný novinářům v Praze. Že není jeho zrak v pořádku, bylo na první pohled patrné. Oči měl lehce zarudlé. "Vypadá to na jasný zánět spojivek," uvedl.

Anketa

Je možné, že ruský boxer Zaurbek Bajsangurov použil při mistrovském duelu proti Lukáši Konečnémo nedovolenou látku na rukavicích, aby Čecha pálily oči?

Ano 2163
Ne 311

Osočit soupeře z podvodu nechtěl, i když pochybnosti v něm zůstaly. Ví, že použití nedovolené látky na rukavicích prakticky nelze prokázat. "Bajsangurov byl férový, choval se super, ale nedovedu si jinak vysvětlit, proč mě pálily oči od prvního kola," řekl Konečný, který podle svých slov z ringu v setmělé hale odešel jen díky pomoci. "Musel jsem jít za ruku." Kvůli problémům se zrakem nebyl tak aktivní, jak chtěl. "Nemohl jsem odpovídat na jeho údery, protože jsem pořád mrkal. Byl jsem z toho úplně rozhozený. Normálně bych například úder viděl, uhnul a vrátil se. To jsem nemohl," uvedl člen německé stáje SES Ulfa Steinfortha.

Nic jsem neviděl, přiznal po prohrané bitvě Konečný

S odstupem času Konečný přiznal, že možná mohl zápas přerušit a na své problémy upozornit ringového rozhodčího. "Co by s tím ale mohli udělat? Po zápase jsme se o tom bavili i se supervizorem a řekli mi, že jsem to měl udělat. Možná jsem to mohl udělat, ale taky z toho pak mohlo být technické k.o.," podotkl brněnský rodák.

Na soupeře byl dobře připraven, fyzicky i takticky. "Čekali jsme, že bude aktivnější a chtěli jsme ho unavit, což tak bylo. V 5. kole vypadal, že trošku začne odpadat, ale dopadlo to, jak to dopadlo," řekl Konečný, který si po duelu uvědomoval, že na body prohrál. "Necítil jsem se jako vítěz a byl jsem smířený s výsledkem. Nemyslím, že bych prohrál tak výrazně, ale beru to tak, že venku takový zápas vyhrát nemůžu. Doma možná. S tím jsem tam ale jel," řekl Konečný.

Končit se mu nechce

Před svým druhým zápasem o světový titul byl rozhodnutý, že v případě porážky ukončí kariéru. Teď ale chce pokračovat. "Musím si o tom ještě promluvit s manažerem. Ten po zápase říkal, že pro mě bude mít připraveno něco dalšího. I velké zápasy, tak uvidíme. Nějaké nabídky asi jsou," uvedl Konečný. Počítá s tím, že další duel by absolvoval nejdříve v březnu.

Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa má jasno, že další šanci bojovat o světový pás už asi nedostane. "Je to hodně nereálné. Spíše to bude o tom naskočit jako outsider proti někomu, kdo přijde na poslední chvíli o soupeře. Nebo to zkusit ve střední váze. Abych si dva tři roky budoval cestu, to asi ne," řekl Konečný. V žebříčku mu porážka příliš neuškodila. "V dalších zápasech už nemám co ztratit. Jsem starý dědek, boxuju sto let, ale necítím se úplně špatně. Jisté je, že nechci končit kariéru jako otloukánek," dodal Konečný.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Homeopatie je šetrná léčba bez vedlejších účinků, říká MUDr. Eliška Bartlová
Homeopatie je šetrná léčba bez vedlejších účinků, říká MUDr. Eliška Bartlová

Dnes už homeopatie není v lékařské praxi žádným ojedinělým úkazem. Stále více lékařů se v léčbě svých pacientů kloní k používání homeopatických...