Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kopačky Tomáše Rosického pomohou obětem zemětřesení v Japonsku

Sport

  13:32
PRAHA - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický hrál v přípravném zápase v Pule proti Chorvatsku v nových kopačkách puma. Zápas proti mistrům světa ze Španělska v Granadě také absolvoval v kopačkách s výraznými barvami a japonskými znaky, ale v úterý proti Lichtenštejnsku už v nich nenastoupil.

Dražené kopačky Tomáše Rosického. foto: Reprofoto

Na portálu aukro.cz se totiž jeho střelky draží a výtěžek půjde na konto Charity Česká republika. Finanční prostředky budou využity na pomoc obětem zemětřesení a tsunami v Japonsku.

"Na zápas s Chorvatskem a na Španěly jsem měl speciální kopačky. Super design a parádní barvy, takže se mi v nich hrálo výborně. Rozhodli jsme se ale, že dáme kopačky Tokyo do dražby a výtěžek poputuje na Japonsko zasažené zemětřesením a vlnou tsunami," objasnil Rosický.

Dražba na portálu aukro.cz začala v pondělí 28. března v dopoledních hodinách a skončí v pondělí 4. dubna. Vyvolávací cena kopaček byla 1 500 Kč. "Zúčastnit dražby kopaček se může každý registrovaný uživatel portálu. Věřím, že aukce bude atraktivní nejen pro fotbalové fanoušky a podaří se vybrat vysokou částku, která pomůže potřebným, " řekl David Vychytil ze společnosti Aukro.

Tomáš Rosický na tréninku v Granadě

"Katastrofa, která Japonsko postihla je zcela mimořádného rozsahu a proto si náš místní partner Caritas Japan, který na místě pomáhá obětem zemětřesení a následné vlně tsunami velmi cení prostředků, které naším prostřednictvím věnují občané České republiky, a které pomáhají zmírnit následky katastrofy přímo v postižených oblastech. Gesta Tomáše Rosického si moc vážíme," tlumočil vděk japonské charitativní organizace Pavel Gruber z Charity Česká republika.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat