Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Korda si po hladké porážce s Nadalem odnesl podepsané triko. Nejlepší chvíle v mém životě, vyznal se

Sebastian Korda v utkání s Rafaelem Nadalem. foto: Reuters

Paříž - I když uhrál v osmifinále Roland Garros jen čtyři gamy, tvářil se Sebastian Korda po utkání se svým idolem Rafalem Nadalem nadšeně. Ze zápasu s dvanáctinásobným šampionem antukového grandslamu si syn někdejší české tenisové jedničky Petra Kordy odnesl nejen velký zážitek, ale i podepsané triko.
  19:12

„Tohle byla každopádně nejlepší chvíle v mém životě. Bylo to naprosto úžasné,“ rozplýval se dvacetiletý americký hráč, který po turnaji vylepší dosavadní 213. místo ve světovém žebříčku.

Grandslamový debut si odbyl na nedávném US Open a v Paříži, kde jeho otec hrál v roce 1992 ve finále, došel z kvalifikace až mezi nejlepších šestnáct hráčů. Překvapivé tažení zakončil utkáním proti Nadalovi, kterého roky obdivuje. Během turnaje prozradil, že právě kvůli španělské hvězdě se rozhodl hrát tenis a v minulosti pojmenoval po Nadalovi svou kočku.

Sebastian Korda v utkání s Rafaelem Nadalem.
Sebastian Korda na French Open.

„Po zápase, když jsme se zdravili raketami, jsem ho požádal o podepsané triko. Nevím, jestli mu někdy někdo takhle po utkání řekl o autogram, ale pro mě to byla fantastická chvíle a nikdy na to nezapomenu,“ líčil Korda, který před Roland Garros nikdy nehrál na ATP Tour zápas na antuce.

Nadalovi sice podlehl 1:6, 1:6, 2:6, ale radost mu to nijak nezkalilo. „Už jenom koukat na něj přes síť... Už odmala jsem ho miloval a všechno kolem něj. Koukal bych na každý jeho zápas,“ prohlásil Korda, kterému Nadal při odchodu z kurtu zatleskal.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...