Kornfeil i v Aragonii vyrovnal osobní maximum. Dojel popáté pátý

13:17
ALCAŇIZ - Český motocyklista Jakub Kornfeil dojel pátý ve Velké ceně Aragonie ve třídě Moto3 a vyrovnal tak své maximum v šampionátu.

Jakub Kornfeil na okruhu v Brně. foto: David NeffMAFRA

Karel Hanika ve Španělsku nebodoval, dojel na 23. místě. Závod na okruhu v Alcaňizu vyhrál Ital Romano Fenati, jenž se ke čtvrtému triumfu v sezoně probojoval ze 13. příčky na startu.

O jednu příčku před ním do závodu vyrazil Kornfeil a páté místo vybojoval potřetí v sezoně. Navázal na umístění ze srpnové Velké ceny Británie a dubnové Grand Prix Ameriky v Austinu, pátý byl popáté v kariéře.

Do čela průběžného pořadí se prosadil v závodě druhý Španěl Álex Márquez. Dosavadní lídr šampionátu Jack Miller po kolizi s mladším bratrem šampiona MotoGP Marca Márqueze spadl a dojel až jako poslední z klasifikovaných jezdců. Australan na něho nyní ztrácí 11 bodů, Kornfeil je na 12. místě.

Velká cena Aragonie - závod MS v Alcaňizu

Moto3: 1. Fenati (It./KTM) 40:52,209 min., 2. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,057, 3. Kent (Brit./Husqvarna) -0,283, 4. Rins (Šp./Honda) -11,631, 5. Kornfeil (KTM) -18,382, 6. Bastianni (It./KTM) -19,259, ...23. Hanika (KTM) -1:37,368.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Á. Márquez 206, 2. Miller (Austr./KTM) 195, 3. Rins 188, 4. Fenati 165, 5. Vázquez (Šp./Honda) 154, 6. Masbou (Fr./Honda) 140, ...12. Kornfeil 78, 18. Hanika 24.