Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skvělá motorka a čtvrté místo. To jsem nečekal, přiznal v Brně Kornfeil

Sport

  16:58
BRNO/PRAHA - Už s předstihem říkal, že chce na Masarykově okruhu dojet na stupních vítězů a nejlépe vyhrát. A první tréninky na brněnskou Velkou cenu ukázaly, že by to od motocyklisty Jakuba Kornfeila nemusely být jen nesplnitelné řeči. Ve třídě Moto3 skončil čtvrtý a nadšeně říkal: "Čtvrté místo jsme vůbec nečekali, je to něco navíc. Motorka fungovala skvěle."

Jakub Kornfeil na okruhu v Brně. foto: David NeffMAFRA

Takže žádné trable vás nepotkaly? 
Ne! Motorka fungovala skvěle, cítil jsem se na ní dobře a i motor nám jede výtečně. Na  kvalifikaci přitom dáme novější, tak doufám, že maximálka bude ještě lepší. Na nastavení jsme nesáhli od posledního závodu v Indianapolis a bylo to dobře. My vždycky zkoušíme něco vymyslet a pak ty první tréninky nejsou dobré. Tentokrát ne.

Porazil jste i Karla Haniku. Je to motivace?
Vůbec ne!

Hanika: I já jsem spokojený

V trénincích skončil devátý, přesto Karel Hanika, druhý Čech v Moto3, říkal: "Jsem hodně spokojený. Našli jsme dobré nastavení a jsme blízko tomu perfektnímu. Jelo se mi fakt krásně. Zpočátku jsem měl obavy, jak se mi tu s tou našlápnutou Moto3 pojede, ale od prvního kola jsem chytil velké sebevědomí a hodně jsem si to užíval."

Jen krátce po tréninku začalo pršet. Jste asi rád, že jste se tomu vyhnul, že?
Přesně, je super, že to vyšlo. Kluci mi před tréninkem říkali, že mám zatáhnout hned první dvě kola, protože něco hrozí. Jenže já měl zrovna problémy a seděl v boxu, tak si říkám: Dopr.... Ale pršet nezačalo, což je dobré.

V kvalifikaci byste raději déšť, nebo sucho?
Je mi to jedno, protože podmínky mají všichni stejné. Hlavně aby nezačalo pršet uprostřed tréninku, protože já ta nejlepší kola nedokážu zajet hned na začátku.

Sledujte počasí nějak podrobně?
Máme svoji meteostanici. Ale hlavně se díváme na internet a radar. Spousta jezdců to řeší, ale mně je to jedno.

Jak zopakovat čtvrté místo i v kvalifikaci?
Je potřeba se někoho chytit. Kdo pojede sám a nevyužije vzduchového pytle, tak těžko uspěje. Hlavní je ale odvést stoprocentní výkon. Třeba jako dnes, kdy jsem neudělal jedinou chybu.

Můžete si pomoct se svým týmovým kolegou Viňalesem?
Ne. S ním to nefunguje a ani to fungovat nebude. Zkoušeli jsme to několikrát, ale on nechce jezdit společně. Nedokáže to pochopit a ani nikdy nepochopí. Přitom, kdyby to chápal, byli bychom úplně někde jinde.

Řešil to tým?
Hodněkrát, ale kluci už na to nemají chuť. On s lidmi, kteří to mají na starost, strašně bojuje. A já jsem se smířil s tím, že není schopný akceptovat přání týmu. Což je ale samo o sobě zarážející.

Jaký program vás před kvalifikací čeká?
Už jen relax. Podíváme se na data a pak půjdeme hrát nějaké hry.

Tréninky na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:56,803, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,037, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,052, 4. A. Espargaró (Šp./Yamaha) -0,199, 5. Rossi (It./Yamaha) -0,262, 6. Bradl (Něm./Honda) -0,281, ...18. Abraham (Honda) -2,413.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:03,126, 2. Kallio (Fin./Kalex) -0,142, 3. Cortese (Něm./Kalex) -0,172, 4. Aegerter (Švýc./Kalex) -0,185, 5. Lüthi (Švýc./Suter) -0,229, 6. Simón (Šp./Kalex) -0,288, ...36. Popov (Suter) -5,029.

Moto3: 1. Á. Márquez 2:07,969, 2. Rins (oba Šp./Honda) -0,334, 3. Masbou (Fr./Honda) -0,443, 4. Kornfeil (KTM) -0,461, 5. Bastianini -0,560, 6. Bagnaia (oba It./KTM) -0,561, ...9. Hanika (KTM) -0,844.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Advantage Consulting, s.r.o.
KOŘEŇ K BRUSCE - PLAT + BENEFITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč