Především proto, že ji neupozornil na to, že jí Jihoafrická atletická asociace ASA udělala test pohlaví, přestože tvrdila, že jde o normální dopingový test. "Lituju role, kterou jsem v tom sehrál. Kvůli mé nedbalosti teď musí Caster trpět," řekl Daniels deníku The Star.
KAUZA "SEMENYAOVÁ": |
"Musel jsem odstoupit. Sám sebe se ptám, jestli mě může ještě život bavit. Nemůžu se na sebe ani podívat a hryže mě svědomí. Nestaral jsem se o Caster správně. Jak se celá záležitost teď rozmazává, je nechutné," dodal.
Osmnáctiletá Semenyaová na sebe upozornila na světovém šampionátu v Berlíně, kde časem 1:55,45 ovládla závod v běhu na 800 metrů. Její triumf ale vzápětí zastínily pochybnosti o jejím pohlaví, které vyvolaly podezřelý výkonnostní skok a spíše mužská muskulatura.
Podle Danielse k celému skandálu přispěl fakt, že ASA udělala Semenyaové ještě před startem šampionátu test pohlaví. "Přitom jí tvrdili, že jde o běžný dopingový test, při kterém se odebírá krev a moč. Podle zdroje, s kterým jsem mluvil, šlo ale o typ pohlavního testu. Měl jsem se o to starat více a předejít takovému skandálu. ASA a IAAF to vůbec nezvládly," řekl Daniels.
Podle švýcarského deníku Blick testy ukázaly, že Semenyaová je hermafrodit. Nejde však o žádný oficiálně potvrzený výsledek. Rozhodnutí ohledně pohlaví Semenyaové tak dá zřejmě až další test, který nařídila světová atletická asociace IAAF. Posudek vznikne po konzultacích gynekologa, endokrinologa, psychologa, internisty a dalších specialistů.