21. listopadu 2007 15:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kouč Slavie je v hledáčku Hamburku

Trenér Karel Jarolím na rukou hráčů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Karel Jarolím na rukou hráčů. | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA/HAMBURK Bundesligový celek HSV Hamburk si zařadil do hledáčku jméno trenéra fotbalové Slavie Karla Jarolíma. Na příští sezónu totiž hledá náhradu za současného trenéra Huuba Stevense. Ten se vrací do rodného Nizozemska, kde převezme PSV Eindhoven. Kdyby Jarolím do Hamburku zamířil, trénoval by svého syna Davida.

Vedení Hamburku mělo eminentní zájem Stevense u týmu udržet i nadále, ale ten z rodinných důvodů končí. Nejvážnějším kandidátem na uvolněné místo je podle německých médií bývalý kouč Bielefeldu Thomas von Heesen, ale v hledáčku je i otec českého reprezentanta Davida Jarolíma, který v dresu Hamburku patří k nejlépe hodnoceným hráčům celé bundesligy.

"I když mi David něco takového říkal, z vedení klubu mě neoslovil nikdo. Takové informace vnímám jedním uchem a druhým je zase pouštím. Soustřeďuji se na práci ve Slavii, kde jsem nadmíru spokojený," řekl Karel Jarolím. Osmadvacetiletý David Jarolím Bildu řekl, že si příliš nedovede představit, že by jej trénoval vlastní otec.

"Kouč je to dobrý, ale já bych to pod jeho vedením neměl jednoduché," řekl mladší syn českého trenéra. Dodal nicméně,
že Karel Jarolím je Stevensovi svým přístupem velmi podobný. Oba jsou podle českého záložníka autoritativní typy, které vyžadují po hráčích disciplínu a dokonalou fyzickou připravenost.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz