15. prosince 2011 15:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka po hrozivém pádu poprvé skákal. Je v pořádku

Roman Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka. | foto: Reuters

RAMSAU Český skokan na lyžích Roman Koudelka je zpět na můstcích. Týden po vážném pádu při tréninku na závody Světového poháru v Harrachově dnes v rakouském Ramsau poprvé trénoval na malém můstku a je v pořádku, byť ho občas ještě bolí hlava. O víkendu tak s velkou pravděpodobností nastoupí do dalších závodů seriálu SP ve švýcarském Engelbergu, kde jsou na programu dvě soutěže na velkém můstku.

Koudelkovi v Harrachově těsně před dopadem povolilo vázání a nejlepší český skokan upadl ve stokilometrové rychlosti na hlavu. Byl hned odvezen do liberecké nemocnice, kde vyšetření neodhalila žádné vážnější zranění.

Koudelka strávil den v nemocnici a chvíli dokonce uvažoval o návratu na můstky v nedělním závodu, ale nakonec se kvůli nedostatečné koncentraci, stabilizaci a koordinaci rozhodl odpočívat.

ČTĚTE TAKÉ

Před závody v Engelbergu proto chtěl kouč David Jiroutek absolvovat s Koudelkou ještě tréninkové skoky na malém můstku. "Skákali jsme, dopadlo to dobře. Roman (Koudelka) vyzkoušel kolíčky, všechno fungovalo, všechno dobré," prohlásil v telefonickém rozhovoru z Ramsau Jiroutek.

Výrobce vázání totiž Koudelkovi přidělal na upevnění ještě speciální pojistku, aby se situace z Harrachova neopakovala. Koudelka se cítil dobře, jen ho podle kouče občas bolí hlava, zejména ráno a večer. "Odskákali jsme asi pět skoků, svalově i koordinačně je Koudy v pořádku," řekl trenér. Dnes odpoledne český skokan před přesunem do Engelbergu strávil ještě hodinu v posilovně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!