10. prosince 2011 15:47, aktualizováno  16:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka po pádu: V neděli skákat nebudu

Roman Koudelka upadl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka upadl. | foto: ČTK

LIBEREC Nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka byl po vážném pádu ve čtvrtečním tréninku propuštěn z nemocnice, ale v nedělním závodu Světového poháru v Harrachově skákat nebude. Rozhodl se kvůli tomu, že se ještě necítí úplně v pořádku zejména koordinačně. Příští týden při pokračování Světového poháru v Engelbergu však prý už nastoupí.

"Skákat nebudu, protože ještě ta koncentrace, stabilizace a koordinace není úplně v pohodě. Nemá cenu něco riskovat," řekl Koudelka už v areálu harrachovských můstků.

Skokané koordinační vlastnosti testují chozením po laně či dřepy na jedné noze, ale to český závodník dnes vůbec dělat nemusel. "Stačilo, když jsem vyšel z nemocničního pokoje. Cítil jsem se dezorientovaný, trochu jsem se motal," přiznal.

Už v pátek hovořil o tom, že se po pádu na hlavu ve stokilometrové rychlosti, který způsobilo uvolnění vázání ve čtvrtečním druhém tréninkovém skoku, cítil, jako kdyby měl šest promile alkoholu v krvi. "Tak teď už je to jen dva, takže ještě pár dní a bude to dobrý," vtipkoval Koudelka. "Ale podívejte, jakej to na mě má dobrý vliv," žertoval a ukázal naprosto klidné ruce, které se mu jinak za letu třesou.

ROZHOVOR:

Návratem Koudelky pod můstky se do českého celku vrátil týmový duch, protože rodák z Lomnice nad Popelkou je známý svým hecováním. Právě včas před závodem družstev. "Já strašně nerad prohrávám, snažím se to vždycky vyburcovat. Teď se cítím trochu jako maskot, protože to je pro mě nová zkušenost, kdy v týmech na to jen koukám. Ale budu držet palce," prohlásil.

Příští týden Koudelka odjede do Ramsau na trénink. "Abych si zatrénoval na malém můstku pro pocit," plánoval skokan. Další víkend jsou na programu dva závody na velkém můstku v Engelbergu. "Tam už to bude dobré," věřil Koudelka. Může se ale stát, že vypadne z desítky průběžného pořadí Světového poháru a bude muset absolvovat kvalifikaci. "To nejspíš nastane, holt ji budu skákat, ale já věřím, když se zkoncentruju, tak se do té desítky dostanu zpátky," dodal.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!