Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koukal jel 'obřák' opatrně, Kraus porazil 'aspoň' běžkaře

Sport

  9:50
HARRACHOV - Drama a napětí ovládlo v Harrachově exhibiční obří slalom, který jako RWE KSN Cup 2011 pořádal Klub sportovních novinářů. Do jediné sekundy a čtrnácti setin se v čele vešlo hned pět slavných českých sportovců. Absolutně nejrychlejší byl podle očekávání skikrosař Tomáš Kraus, který zamlada mezi brankami začínal.

Běžec na Martin Koukal v obřím slalomu předvedl z běžců nejdravější a nejrychlejší jízdu. foto: KSNLidovky.cz

"Přes sezonu se mezi branky nedostanu vůbec, takže je to pro mě trochu něco jiného. Ale je to spíš zábava, bylo tady spousta kamarádů, kteří mě umějí nakazit dobrou náladou," uvedl Kraus. Soupeři na trati mu prý rozhodně nechyběli. "Celou zimu špekuluju nad tím, jak koho kde předjet, tady to bylo rozhodně příjemnější," prohlásil.

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka mezi brankami obřího slalomu.

Čtvrtý byl běžec na lyžích Martin Koukal. Hned za ním jen o jedenáct setin skončil jeho reprezentační kolega Martin Jakš, dalších třináct setin v součtu obou kol ztratil vodní slalomář Jaroslav Volf. Jen kousek za ním byl další běžec na lyžích Dušan Kožíšek a pětici lyžařů v těsném sledu uzavřel skokan Roman Koudelka.

Absolutní vítěz obřího slalomu Tomáš Kraus. Profesionál nedal amatérům šanci.

"Dneska to byl krásný a vcelku jednoduchý obřáček, škoda, že na sjezdovky nemám tolik času. Byl jsem na nich naposledy tady loni," řekl Koukal. "Byl jsem v prvním kole trochu opatrnější a stálo mě to lepší umístění, ale na konci sezony to je rozhodně příjemné odreagování," dodal.

Skokan Roman Koudelka v obřím slalomu. Jen si nepřekousnout jazyk.

Volf svedl souboj se svým parťákem z deblkanoe Ondřejem Štěpánkem a porazil ho o více než dvě sekundy. "Chtěl jsem ho zaříznout, ale budu asi muset na příští sezonu trochu víc potrénovat. Holt to líp umím mezi brankami na vodě," usmíval se Štěpánek. "Byl to pro nás příjemný odpočinek, protože v přípravě spíš jezdíme na běžkách," uvedl Volf.

Bývalý fotbalista Luděk Zelenka v obřím slalomu těsně porazil Mirku Knapkovou.

Na startu byla také veslařka Mirka Knapková, která porazila i fotbalistu Luďka Zelenku. "Bylo to super, užila jsem si to, bylo krásně. Musím ale do příštího roku trochu potrénovat, abych porazila víc soupeřů," řekla skifařka. Na startu si vyslechla mnoho poznámek o tom, aby nejela jako veslařka pozadu. "Já umím chodit, běhat, jezdit na lyžích a spoustu dalších věcí dělat popředu," usmívala se Knapková.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!